Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi eğitim tarım mikado kayısı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

Atilla Sertel: Dumanlı'nın savunmasını izledim, gazeteciden terörist çıkmaz
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, 14 Aralık’ta demokrasi ve medyaya darbe vurulan operasyonu değerlendirdi. Özgür medya ve demokrasinin hedef alındığı operasyonda Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca gözaltına alınmıştı. Mahkemede Dumanlı serbest bırakılırken Karaca ise terör örgüt yöneticiliği iddiasıyla tutuklanmıştı. Dumanlı’nın iki makale ve bir haber sebebiyle yargılandığının, mahkeme görüntülerinin internette yayımlanmasıyla bir kez daha ortaya çıktığını ifade eden Sertel, “Gazeteciden terörist çıkaramazsınız. Ben izledim. Yazdıkları yazılardan, söyledikleri sözlerden ötürü insanların yargılanmasının artık Türkiye’de bitmesi lazım. Düşmanca tutum, hasmane tutum, ‘Güç bende, istediğim gibi ezerim.’ demek Türkiye’ye yakışmıyor. Demokrasinin d’sinin dahi kalmadığı ülkemizde özgürlükleri savunmak bize düşüyor ve biz bunu da savunacağız sonuna kadar.” dedi.

Öteden beri basın ve ifade özgürlüğü açısından gazetecilerin tutuklanmasının doğru olmadığını savunduklarını aktaran Atilla Sertel, “Geçmişte birçok arkadaşımız haksız yere zulümlere uğradı. 5 yıl, 6 yıl hapis yattı ve sonunda kumpas dediler ve serbest bırakıldılar. Şimdi tablo, başka bir şekliyle yine gazetecilere uygulanıyor. Gazeteciden terörist çıkaramazsınız. Gazeteciden kalem çıkar, yazı çıkar, söylem çıkar, ifade özgürlüğü, basın özgürlüğü çıkar ama gazeteciden terör çıkmaz. Bir kere bu iddiayı sunanların bunu kanıtlaması lazım.” diye konuştu.

25 Aralık tarihinin Türk siyasi hayatına farklı bir damga vurduğuna da değinen Sertel, “17 ve 25 Aralık arasında yapılan yolsuzluk iddialarının alabildiğine konuşulduğu, bakan çocuklarının evlerinde kasalar çıktığı, bakanların kollarında 750 bin liralık saatlerin dolaştığı, MASAK’ın incelemesine göre zenginliklerinin nereden kaynaklandığının soruşturma komisyonunda ifade edilemediği bir dönem. Bu dönem çok önemli. 17-25 Aralık’ı iktidar, yargı ve polis gücüyle bastıramaz. Mutlaka bunun, açık ve net söylüyorum hesabı bir gün sorulacaktır. Hesap sorulacak derken bunu bir rekabet ve bir hasmane tutum içinde söylemiyorum, çünkü Türkiye’de aydınlanmadık yolsuzluk kalmamalıdır. Aydınlanmadık faili meçhul cinayet kalmamalıdır. Türkiye’de aydınlanmadık hırsızlık kalmamalıdır. Türkiye aydınlanmalıdır ve Türkiye’de namuslu insanların iktidarında çoluk çocuğuna helal lokma götürenlerin çoğunlukta olduğu ve halkın çok büyük sıkıntılar yaşadığı ülkemizde, Karun kadar kısa sürede zengin olmanın hesabı sorulmalıdır.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi