Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı yüksek planlama kurulu hayvancılık eğitim begonvil fidanı

Bu haber kez okundu.

Avukatın öldürülmesini duruşmalara girmeyerek protesto ettiler
Sakarya Barosu avukatları, Gaziantep'te bürosunda silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden avukat İsmail Akkaya'nın öldürülmesine tepki amacıyla bugün duruşmalara girmedi.
Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan, Gaziantep'te meslektaşları Akkaya'nın bürosunda hukuk ve adalet için çalıştığı bir esnada alçak bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiğini söyledi.
Toplumun şiddeti kanıksadığını ve giderek sıradanlaştırdığını savunan Kazan; "Bir avukat öldürüldü ve fakat neredeyse avukatlardan ve barolardan başka kimse bunu görmedi. Ulusal basının kıyı-kenar köşesinde dahi yer bulmakta zorlandı. Zira hukukun katledildiği bir ülkede bir hukukçunun öldürülmesi ne de olsa artık sıradan bir haberdi. Ne kadar üzücü, ne kadar vahim. Bir toplumda şiddet giderek artıyorsa eğer bir yerde bir hastalık var demektir. Hayati bir organ aksıyor demektir. İnsanlar huzursuz demektir.
Bir tepki, bir eylem ortaya koyup bugünkü duruşmalara katılmadıklarını kaydeden Kazan, şunları söyledi; "Biz bugün “meslektaşımız haince öldürüldü Allah rahmet etsin, saldırıyı gerçekleştirenleri lanetliyoruz” demekle yetinmiyoruz, küçük bir adım dahi olsa bir tepki, bir eylem ortaya koyuyor ve bugünkü duruşmalara katılmıyoruz. Gün, oturduğumuz yerden memleketi kurtarma günü değildir, gün avukat hakim ve savcı hep birlikte el ele hukuka, hukukçuya ve adalete sahip çıkma günüdür. Çağrımıza ses veren, birlik ruhunu ortaya çıkaran, tek yürek tek nefes olan tüm meslektaşlarımı canı gönülden kutluyor; acımızı paylaşan, yasımızı yası olarak kabul eden ve hassasiyet gösteren tüm yargıçlarımıza ve savcılarımıza teşekkür ediyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,