Öne Çıkanlar lavanta ayçiçeği alımı can erik hasadı interfresh fuar bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Ayakkabı kutusundan gözaltına alınan kadın basına darbeye tepki gösterdi
Manisa'nın Akhisar ilçesinde, geçen yıl aralık ayındaki mitingde konuşan dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a evinin balkonundan ayakkabı kutusu gösterdiği gerekçesiyle gözaltına alınan Nurhan Gül, 14 Aralık’ta demokrasi ve özgür medyaya yapılan darbe operasyonunun, AKP hükümetinin kendisine düşman ilan ettiği insanlara yaptığı bir saldırı olduğunu söyledi. Gül, bu yapılanın Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmlni Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'ya kişisel bir linç olduğunu kaydetti.

İfade özgürlüğünün kişilerin en temel hakkı olduğunun altını çizen Gül, bu yapılanın insan haklarına bir saldırı olduğunu belirterek, “Bu ülkede dernek de olacak, sivil toplum kuruluşu da olacak, siyasi partiler de olacak, cemaatler de olacak. AKP hükümeti, Zaman Gazetesi ve Samanyolu Televizyonu’na yaptığı operasyonla işlediği yolsuzlukları, yasa ve hukuk dışı uygulamalarını örtbas etmek istedi. Kendisi gibi düşünmeyen, kendisine biat etmeyen, kendisine düşman gördüğü insanları sindirmek için karşı saldırı içerisine girdi. Bugüne kadar Türkiye’de yapılan yanlışları gören ve net bir şekilde, özgür bir şekilde insanlara duyurmaya çalışan Zaman Gazetesi ve Samanyolu Televizyonu, bu iktidarı rahatsız etmektedir. Totaliter rejimle yönetilen toplumlarda yöneticiler, bütün insanların kendisine itaat etmesi ister. Dumanlı ve Karaca’ya yapılanlar, resmen kişisel bir linçtir. Biz ne olursa olsun haksızlığın, hukuksuzluğun karşısında durmak için mücadele veriyoruz.” diye konuştu.

Hukukun iki türlü işlediğini belirten Nurhan Gül, “Hukuk ya maddi gerçeği araştırır ya da birilerine hizmet eder. Birilerine yaranmak için o makamda varsa durumdan kendine bir vazife çıkarır karşısındaki kişiyi suçlu ilan etmek için her aracı meşru kılar. Tutarlı olması aranmaz. Dizide veya gazetedeki bir haberde bir kelime geçti diye, hayatı boyunca Müslüman insanların silahtan uzak durmasını isteyen bir insan, silahtan uzak durmayanları rahatsız edebilir. Evrensel hukuk çerçevesinde bir vazife çıkarır, karşısındaki kişiyi terörist ilan eder, her türlü hakaret içeren sözleri söyler. ‘Bugün güç bende, şu anda kale benim’ diye kişi, kendisini oraya getiren insanların hepsini bir çırpıda silebilir. Demokrasi güçleri yaşamda var olduğu sürece Ekrem Dumanlı, Hidayet Karaca gibi insanlar eğer yollarında doğruysa Cenab–ı Allah onların her zaman yardımcısı olacaktır.” dedi.

Nurhan Gül, Akhisar'da geçen yıl aralık ayındaki mitingde konuşan Erdoğan'a evinin balkonundan ayakkabı kutusu gösterdiği gerekçesiyle gözaltına alınmış, yaptığı eylem savcılık tarafından ifade özgürlüğü olarak değerlendirilmiş ve dava açılmasına gerek görülmemişti. Gül ayrıca geçen günlerde CHP'den milletvekilliği aday adaylığını açıkladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi