Öne Çıkanlar Gıda fakıbaba şiddetli yağış ağaç budaması ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

B2B Traktör-Konya" organizasyonu sona erdi

B2B Traktör-Konya" organizasyonu sona erdi
KONYA (AA) - Konya Ticaret Odası’nın (KTO), Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) işbirliği ile düzenlediği ''B2B Traktör-Konya'' organizasyonu sona erdi.
İki gün süren organizasyona, 9 ülkeden 17 traktör firması katıldı.
Organizasyonda, dünya traktör üreticileri Konyalı firmalarla bir araya geldi.
KTO Başkanı Selçuk Öztürk, organizasyonun kapanışında yaptığı konuşmada, tarımsal mekanizasyon sektöründe Konya'nın Türkiye lideri olduğunu söyledi.
Tarım makinaları sektöründe, Konya'nın, traktörlerde kullanılan parçaların yüzde 90'ını ve tarım makinalarında kullanılan parçaların yüzde 100'ünü ürettiğini belirten Öztürk, "Konya bu sektörde Türkiye pazarının yüzde 65'ine sahiptir. Türkiye tarım makinaları ve aletleri ihracatının yüzde 45'ini Konya gerçekleştirmektedir." dedi.
Öztürk, Avrupa'nın en büyük, Avrupa ve Asya'nın üçüncü büyük tarım ve tarımsal mekanizasyon fuarının Konya'da düzenlendiğini aktardı.
Bu organizasyonda kurulan işbirliği bağlantılarının devam edeceğini düşündüklerini belirten Öztürk, "Yurt dışından katılan firma temsilcilerini Konya'da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduk. Katılımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.
Konuşmasının ardından Öztürk, katılımcı firma temsilcilerine plaket takdim etti.

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı