Öne Çıkanlar trakya makam aracı Gıda eğitim lavanta

Bu haber kez okundu.

Balyoz hükümlüleri, cezayı onayan heyeti şikayet için yeni kurulu bekliyor
Balyoz davası hükümlüleri, cezayı onayan Yargıtay 9. Ceza Dairesi heyeti hakkında soruşturma başlatılması için Yargıtay Birinci Başkanlar Kurulu’nun yeniden şekillenmesini bekliyor. Heyet hakkında daha önce yapılan başvuru iddialar soyut olduğu gerekçesiyle kurul tarafından işleme konulmadı.

Balyoz Davası'nda yerel mahkemenin kararını Yargıtay 9. Ceza Dairesi onamıştı. Balyoz hükümlüleri de avukatları aracılığıyla Yargıtay Birinci Başkanlar Kurulu’na başvurdu. Onama kararının hukuka aykırı olduğunu ileri süren avukatlar, 9. Ceza Dairesi heyeti Ekrem Ertuğrul, Hamza Yaman, Ahmet Toker, Fikriye Şentürk ve Abdurrahman Kavun ile Yargıtay Savcısı Hüseyin İnce hakkında inceleme başlatılmasını talep etti.

Bu talep, Yargıtay Birinci Başkanlar Kurulu tarafından 11 Aralık 2014 tarihinde iddialar soyut içerikli olduğu ve herhangi bir maddi delile dayanmadığı gerekçesiyle reddedildi.

Çetin Doğan ve Hakan Büyük’ün avukatı Hüseyin Ersöz, kurulun bu kararına itiraz etti. Yargıtay'daki görev değişikliği öncesinde verilen kararın şikayet ettikleri hakimleri sorumluluktan kurtarma amacını taşıdığını ileri süren Ersöz, “Bu çerçevede Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu yeniden oluştuğunda şikayet dilekçemizin daha adil ölçütler çerçevesinde ele alınacağını ümit ediyoruz.” dedi.

Ersöz, Yargıtay Birinci Başkanlar Kurulu’na iletilmek üzere dilekçesini Nöbetçi İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne verdi.

Yargıtay’da 8 yeni daire kurulmuş ve geçtiğimiz günlerde bu dairelere başkanlar seçilmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı