Öne Çıkanlar Gıda hatay tarım fuarı interfresh fuar abelya ağacı fidanı fındık fiyatları arttı

Bu haber kez okundu.

Baro Başkanı, Dumanlı’nın savunmasını seyretti: Suçlama kabul edilemez
İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın iki makale ve bir haberle suçlanmasını, “Sırf bununla ilgili terör örgütü üyeliği suçlaması varsa bunu kabul etmek mümkün değil. Bu evrensel hukuk kurallarına uygun bir durum teşkil etmemektedir.” sözleriyle değerlendirdi.

Baro Başkanı Özcan, özgür medyayı susturma operasyonunda iki makale ve bir haberle suçlanan Dumanlı’nın 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nde yaptığı savunmasını internette seyretti. Daha sonra görüntüleri değerlendirerek, iki makale ve bir haberle gazetecilere terör örgütü suçlaması yönetilmesinin kabul edilemeyeceğinin altını çizen Özcan, “Soruşturma safhasında yapılan sorgu da soruşturmadan sayılır. Soruşturmanın gizlilik içerisinde yürütülmesi gerekir. Bu görüntülerin ne şekilde çekildiğini, basına sızdırıldığını bilmiyorum. Bu, gizlilik ilkesinin ihlali anlamını taşır. Yazılarından dolayı terör örgütü üyeliğiyle suçlanması, eğer başka delil yoksa tabii ki kabul edilemez ama başka ne tür deliller var veya herhangi bir başka delile dayalı isnatlar var mı, onu çok açıkça bilmiyorum ama sırf köşe yazarlığından dolayıysa kabul edilmemesi gereken bir suçlama.” dedi.

Görüntülerde yer alan hakimin, Ekrem Dumanlı hakkında başka suçlama olmadığı sözleri için de Özcan, “Sadece iki köşe yazısı ve bir makale olduğu iddia ediliyor. Sırf bununla ilgili terör örgütü üyeliği suçlaması varsa bunu kabul etmek mümkün değil. Bu evrensel hukuk kurallarına uygun bir durum teşkil etmemektedir.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi