Öne Çıkanlar lavanta üretim interfresh vairo badem çeşidi interfresh fuar

Bu haber kez okundu.

BBP’li Şenliler: Hukuka müdahaleler tuzun kokması olarak algılanmaktadır
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler,Türkiye’de son bir yıldır iktidar partisi tarafından yapılan uygulamalarla hukukun yara aldığını belirterek, "Hukuk yara alırsa bir ülkede kaos başlar, anarşi başlar terör başlar. Bir şey koktuğu zaman tuz dökersiniz kokusunu giderirsiniz ama tuzda kokarsa o koku artık her tarafa siner ve o kokudan kurtulamazsınız." dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler, yaptığı açıklamada AK Parti hükumetini ve politikalarını sert bir dille eleştirdi. Şenliler, "Türkiye ne yazık ki son bir yıldan beri çok ciddi bir adalet burhanı ve adalet müessesine olan itimat ve güven kaybıyla sarsılmaktadır. Hukukun üstünlüğü her şeyden önce gelmelidir. Biz BBP olarak 2010 Referandumunda yapılan Anayasa değişikliğinde bu siyasi iktidarın getirmiş olduğu Anayasa paketine yetmez ama evet diye destek verdik ve sonuna kadar bu desteğimizin arkasında durduk . yeni bir anayasa yapılmasını, sivil bir anayasa yapılmasını, 12 Eylül’den kalma faşist uygulamaların kaldırılmasını bekledik." dedi.

"KOMİSYON ÜYELERİ YENİ ANAYASA YAPILMAMASI İÇİN ÇALIŞIYOR"

AKP İktidarının yeni anayasa yapacak çoğunluğa sahip olmasına rağmen anayasa komisyon üyelerinin yeni anayasa yapılmaması için çalıştıklarını savunan Şenliler şöyle devam etti: "Ancak gördük ki şu 5 yıl boyunca siyasi iktidarın sanki anayasa değiştirme komisyonu, yeni anayasa komisyonu adı altında oluşturmuş olduğu komisyonların yeni anayasa yapma değil, anayasayı yapmama komisyonu şeklinde çalıştığını gördük. Bu siyasi iktidar 13 yıldan beri ülkemizde iktidardadır ve tek başına anayasa değişikliği herhangi bir demokratikleşme yolunda adım atılmamıştır. Biz bunun sebeplerini değişik şekillerde yorumluyoruz."

"HUKUK BOZULURSA KAOS BAŞLAR TERÖR BAŞLAR"

Türkiye’de son bir yılda hukuk sisteminin büyük yara aldığını söyleyen Şenliler, "Hukuk her şeyin üzerindedir hukuk bozulursa, hukuk yara alırsa bir ülkede kaos başlar, anarşi başlar terör başlar. Bir şey koktuğu zaman tuz dökersiniz kokusunu giderirsiniz ama tuzda kokarsa o koku artık her tarafa siner ve o kokudan kurtulamazsınız. Türkiye maalesef hukukla ilgili yapılan düzenlemeler, hukuka müdahaleler tuzun kokması gibi vatandaşın nazarında algılanmaktadır. Bazı yolsuzluk ve rüşvet olaylarının üzerinin örtülmeye çalışıldığı bunların kapatılmaya çalışıldığı vicdanlarda yer etmiş bulunmaktadır. Kamuoyu vicdanında bu siyasi iktidar dönemindeki yolsuzlukların, hukuksuzlukların, rüşvetlerin su istimallerin üzerinin örtülmesi istendiği gibi bir kanaat vardır. Bu kanaat çok acıdır, çok ağırdır. 17-25 Aralık 2013 tarihinde yapılan operasyona birileri darbe, birileri hükumeti devirme operasyonu diyorlar amma ortada bir gerçek var. 4 tane bakan istifa etmiştir. Peki herhangi bir darbeydi de herhangi bir yolsuzluk yoktu, hükumete karşı komploydu da neden bu 4 bakan istifa etti? Neden o dönemin sayın bakanı çıktı, dönemin başbakanına 'Ben zaten senden emir alarak iş yapıyorum, her şeyden senin haberin var' diyebildi. İşte bunlar vatandaşın ve milletimizin kafasında 17-25 Aralık operasyonunun bir rüşvet ve yolsuzluk operasyonu olduğunun tescili olarak kafalarda kalmıştır. Bu sebeple sayın bakanların ve milletvekillerinin aklanması için eğer bunlar gerçekten masumsa Yüce Divan'da yargılanmayı kendilerinin istemesi lazım. Yargılansınlar ve aklansınlar vatandaşlarımız da gerçekleri öğrensin." şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi