Öne Çıkanlar Gıda karaman il özel idare makam aracı naturel sızma zeytinyağı fiyatları bekir pakdemirli

Bu haber kez okundu.

Bursa’da 48 bin Suriyeli bulunuyor
Bursa’da bu gün itibariyle 48 bin Suriyelinin bulunduğunu bildiren Vali Münir Karaloğlu, sokakta yatarak dilenmek isteyen gruba kesinlikle müsamaha göstermeyeceğini söyledi.

MUSİAD'ın ev sahipliğin de Uludağ Stratejik Araştırma Platformu tarafından ‘Suriye de ki Krizin Ülkemize Yansımaları’ konulu toplantı düzenlendi. Toplantı da konuşan Vali Münir Karaloğlu, şuanda Türkiye’nin etrafında ateş çembere olduğunun altını çizerek, “Nasıl ki geçmişte Halepçe de kimyasal gazlarla şehit olan Kürt kardeşlerimize kapılarımızı sonuna kadar açtıysak, bugünde Suriye’nin hangi şehrinden olursa olsun, gelen insanın etnik kökenine bakmadan, orijinine, mezhebine bakmadan insan olarak kabul edip, gelen her misafiri kabul etme politikamız devam ediyor. Ama maalesef bazı çevreler için Kobani de ölenler ile Halep’te ölenler aynı insani değerde değil. Ya da Irak’ta ölenlerle, Suriye de ölenler aynı kefede değil. Bu konuyu mutlaka aşmamız lazım. Bölgelerinde ki zulümden kaçan kim olursa olsun, onu kabul edip, insani muamele yapmak, bizlerin boynunun borcu.” dedi.

Geçen sene dernek kurulmadan önce Bursa’da ki Suriyeli sayısının 4 bin 600 olduğunu belirten Vali Karaloğlu, “Gelenleri resmi kayıt altına almalıyız, yoksa çok ciddi güvenlik sıkıntısı yaşayabiliriz' demiştik ve Türkiye de ilk defa biz resmi kurumları, STK'ları harekete geçirip, Bursa da bir uygulama ile Suriye'den gelenlerin pasaportu veya kimliği olsun olmasın, Bursa da yaşayanların hepsini kayıt altına almak, onlara geçici bir numara vermek ve parmak izleriyle fotoğraflarını dosyalama konusunda bir çalışma yaptık. Bugün için 48 bin Suriyeli misafirimiz var. Bu misafirlere insani olarak 'Suriyeli Muhacirlere Yardım Derneği' vasıtasıyla, sosyal yardımlaşma vakıfları aracılığıyla veya belediyelerimizin yapmış olduğu yardımlarla destek olunmaya çalışılıyor.” şeklinde bilgi verdi.

DİLENENLERE MÜSAMAHA GÖSTERİLMEYECEK

Bunun dışında birde sokakta yatarak dilenmek isteyen bir grubun olduğuna dikkat çeken Karaloğlu, şöyle devam etti: “Bunlara da kesinlikle müsamaha göstermeyeceğiz. Hükümetimizin de talimatı bu yönde. Bu konu hiçbir şekilde kamu düzenini bozacak konuma gelmemeli. Yani bir taraftan gelen misafirlere insani olarak kucak açacak, fakat kamu düzeninin bozulmasına da asla izin vermeyeceğiz. Şunu da ifade etmek istiyorum ki; 'Suriyelilere yardımda bulunuyorum' maksadıyla çok düşük ücretlere çalıştırarak, sömüren işletmelerde bu konuyu suiistimal etmemeli, kul hakkına girmemeli.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,