Öne Çıkanlar tarım tarım ve orman bakanlığı hayvancılık yetiştiricilik kursu ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

Çaykur 300 bin tona ulaştı
Çaykur, yaş çay hasadında şimdiye kadar üreticisinden toplamda 300 bin ton yaş çay satın aldı.

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, ikinci sürgün yaş çay kampanyası kapsamında Çaykur’a bağlı Of, Güneysu ve Salaha bölgelerindeki fabrikaları ziyaret etti. Sütlüoğlu, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, yaş çayda kaliteden ödün vermeyeceklerini bunun için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Fabrikalarda günde 7 bin tonlar seviyesinde yaş çay işlediklerini ifade eden Sütlüoğlu, "Birinci sürgünde üreticimizden 210 bin ton yaş çay aldık. İkinci sürgünde ise 90 bin ton yaş çay aldık. Toplamda 300 bin tona ulaştık. Fabrikalarımızı ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Fabrikalarımızı tek tek dolaşarak gerek hammadde kalitesini, gerekse de işletme prosesinin doğru uygulanıp uygulanmadığını yerinde görüyoruz ve eksikliklerini tespit ettiklerimiz hakkında gerekli işlemleri yapıyoruz." dedi.

Kalitenin, çayın geleceği ve bölgede sürdürülebilir olması için çok önemli olduğunu, kalitenin sağlanması için hem Çaykur çalışanlarının hem de üreticilerin buna katkı sağlaması gerektiğini vurgulayan İmdat Sütlüoğlu, "Kalite bizim olmazsa olmazımız. Mutlaka bu kalitesini sağlayacağız. Buna kararlıyız. Bunu Çaykur çalışanlarımızın da, üreticilerimizin de anlaması lazım. Bundan taviz vermemiz, geriye dönüş yapmamız mümkün değil. Çünkü bundan geri adım atmamız demek, çayımızın geleceğini yok etmemiz, çayımızın geleceğini öldürmemiz demek. Bunun bilincindeyiz. Bunun için gece gündüz çalışarak çayımızı en kaliteli şekle getirmeye, yanlışlarımızı düzeltmeye gayret ediyoruz." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı