Öne Çıkanlar Bitlis afetzede tohum desteklemesi interfresh hayvancılık

Bu haber kez okundu.

CHP'li Oran: Cemaati bitirmek için MGK'ya talimat vermek suç
CHP eski Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki göstererek bir cemaati bitirmek için Milli Güvenlik Kurulu'na (MGK) talimat vermenin suç olduğunu belirtti.

CHP Adana İl Başkanlığı’nda bir toplantı düzenleyen Umut Oran, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a yüklendi. Türkiye’nin 12 Eylül 1980 öncesi günlere döndüğünü, ülkede kaos ortamı bulunduğunu belirten Oran, ülkenin kaos ortamında çıkabilmesi için birlik ve dirliğin sağlanması gerektiğini, bunda en büyük görevin de Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a düştüğünü anlattı.

    Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üzerine bağlılık yemini ettiği Anayasa’yı hiç okumadığını iddia eden Oran, "Görevini yetkisi bilmiyor. Madem öyle ben ona Anayasa’nın meşhur 104. maddesini kısaca hatırlatayım: 'Cumhurbaşkanı devletin başıdır. Bu sıfatla Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk milletinin birliğini temsil eder; Anayasanın uygulanmasını, devlet organlarının düzenli ve uyumlu çalışmasını gözetir.' diyor. Yönetir, talimat verir demiyor, tehdit eder demiyor. Yani MGK’ya talimat verir demiyor. MGK’ya talimat verdi, bir cemaatin işini bitireceklermiş. Sen cumhurbaşkanı olarak böyle bir şey söyleyemezsin. Bu bir suç." ifadelerini kullandı.

Ülke yangın yeri halindeyken Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın il il miting yaparak daha önce açılışı yapılan yatırımları bir kez daha açtığını hatırlatan Oran, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendine toplu açılış ve mitingleri bahane ederek konuşma fırsatı oluşturduğunu anlattı. Cumhurbaşkanı'nın bu mitinglerde siyaset, propaganda yaptığını dile getiren Oran, “Hatta daha da açıkça söylemek gerekirse kara propaganda yapıyor. Aynı Hitler’in Propaganda Bakanı Gobbels gibi halkı büyük yalanlarla devamlı o büyük yalanları vurgulaya vurgulaya ısrarla, devamlı söyleyerek halkı aldatıyor ve o yalanların bir gerçek algısı yaratarak Türkiye’yi bugünkü manzarayla karşı karşıya bırakıyor. Erdoğan’ın mitingleri kendini tatmin, yalanlarını telkin mitingleri haline döndü, buna bir an evvel son vermesini ifade etmek istiyorum." diye konuştu.

    YARGI, HSYK SEÇİMLERİYLE AKP’YE BAĞLANDI

    Hz. Ömer’in devletin memurunu özel işinde kullanmadığını hatırlatan Oran, sözü dün yapılan HSYK seçimlerine getirdi. HSYK seçimleriyle artık yargının da AK Parti’ye bağlandığını belirten Oran, "Dünkü HSYK seçimlerinde bu kadar baskıya, bu kadar rüşvete, bu kadar şantaja sonuçta yargı artık AKP’ye bağlamış durumda. Dünkü seçimlerde istedikleri sonuç çıkmasaydı 15 Ekim’de Adalet Komisyonu’nda yeni HSYK Kanunu’nu getireceklerdi. Böyle bir seçim olabilir mi, böyle bir bağımsız yargı olabilir mi? Böyle milletin yargısı olur mu, bu kadar şantaj, bu kadar baskı, böyle bir bağımsız yargı olması söz konusu değil." şeklinde konuştu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun CHP’yi vatan haini olarak lanse ettiğini belirten Oran, buna tepki göstererek asıl vatan haininin IŞİD’e, El Kaide’ye yardım, destek veren AK Parti olduğunu iddia etti. Başbakan hakkında dava açacaklarını, kazanmaları halinde tazminatı Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacaklarını anlatan Oran, "Bugün yaşanan bu vahim tablonun sorumlusu ve eğer varsa vatan hainliği yapan, vatana ihanet edenler; IŞİD’i destekleyip, PKK’ya göz yumanlardır. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden dahi Erdoğan’ın IŞİD konusundaki itirafını anlatıyor. Dünya alem biliyor ki IŞİD canavarını yaratan, ülkeyi kaosa sürükleyen bu tablonun sorumlusu Erdoğan, çırak Davutoğlu ve hükümetidir. İşi muhalefete yıkarak sorumluluktan kaçamazlar." ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,