Öne Çıkanlar akif özkaldı palmiye ağacı jakaranda fidesi vairo badem çeşidi fındık

Bu haber kez okundu.

Devlet, engellilere verdiği parayı faiziyle geri istiyor
Batman’da önceki yıllarda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından engelli yakınlarına verilen evde bakım parası, faiziyle geri isteniyor.

İlde yaklaşık 125 aileye verilen evde bakım parasının faiziyle geri ödenmesine dair hazırlanan tebligatlar, posta yoluyla ailelere gönderildi. O dönemde alınan paranın, faiziyle beraber 3 ile 15 bin liraya kadar çıktığını belirten aileler, bu parayı ödeyecek güçleri olmadığını ve evlerine haciz gelme durumu ile karşı karşıya olduklarını ifade etti.

Kimi aileler, birden fazla engelliye baktıkları için aldıkları bakım parasının faiziyle birlikte yüksek olduğunu ve ödeyecek güçleri bulunmadığını söylerken, kimi aileler ise bakmakla yükümlü olduğu engellilerin vefat ettiğini, buna rağmen önceki yıllarda aldıkları bakım parasının şu anda kendilerinden faiziyle geri istendiğini belirterek, mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

"BU PARAYI ÖDEME DURUMUM YOK"

İki engelli çocuğuna bakan Hanife Çetinkaya, kendisine verilen parayı geri ödeme durumunun bulunmadığını söyledi. Çocuklarına verilen parayla geçimini sağladığını ve çaresiz olduğunu dile getiren Çetinkaya, “Eşimden 10 yıldır ayrı yaşıyorum. Daha önce çalışıyordum ancak artık çalışamıyorum. Devlet bu parayı verdi ve şu an da bunu faiziyle beraber geri istiyor. Bu adalet mi? Bu parayı verecek durumda değilim.” dedi.

"HACİZ GELECEK KORKUSUYLA YAŞIYORUM"

Kendisine ödenen parayı veremediği için mahkeme yoluyla evine haciz gelebileceğini anlatan Çetinkaya, çocuklarının geçimini sağlamakta güçlük çektiğini belirterek, “Benim evimde yiyecek ekmeğim yok, devlet kalkmış verdiği parayı faiziyle geri istiyor. Gelip dolabıma bakın yiyecek bir şey var mı?” diye konuştu.

"ENGELLİ KIZIM İÇİN ALMIŞTIK"

Yardımdan faydalanan İkram Daşdemir de “Bu bakım ücretini fiziksel engelli kızım için aldık. Şu anda bu para bizden geri isteniyor. Verilen anaparanın yanı sıra faizi de isteniyor. Benim ödeyecek durumum yok.” şeklinde konuştu.

"BU PARAYA HER GÜN FAİZ İŞLİYOR"

Annesine baktığından dolayı bu parayı aldığını söyleyen Şükriye Saraç ise annesini kaybedince bakım ücretinin kesildiği belirterek, “Ben anneme baktığımda bu parayı alıyordum. Annem vefat edince bu para zaten kesildi. Ama şu anda bu para benden faiziyle geri isteniyor. Ben ne yapacağımı bilmiyorum. Çaresiz bir şekilde bekliyorum.” diye ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,