Öne Çıkanlar trakya makam aracı Gıda eğitim lavanta

Bu haber kez okundu.

DGP, yıldönümünde valiz ve siyah çelenkle yolsuzluğu protesto etti
Demokratik Gelişim Partisi (DGP) Genel Başkanı İdris Bal ve partili bir grup, adliyeye valiz ve siyah çelenkle gelerek 25 Aralık yolsuzluk soruşturmasının kapatılmasına tepki gösterdi. ‘Paraları polis koydu’ diyenlerin gidip parayı faziyle aldığını hatırlatan Bal, yalanlarının ortaya çıktığını vurguladı. Şeffaflık, özgür basın ve yargı istediklerini ifade eden Bal, “Bundan ne sağcı ne solcu rahatsız olur, ancak hırsızlar, arsızlar rahatsız olur.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan ve tanınmış işadamlarının şüphelileri arasında bulunduğu takipsizlik verilen 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının yıldönümünde DGP, adliye önünde eylem yaptı. Üzerinde ‘Zarrab’ın valizi, önüne yatanlara iade edin’ yazılı valiz, siyah çelenk ve beyaz eldivenle İstanbul Adalet Sarayı’na gelen DGP’liler basın açıklaması yaptı.

Valizle neden geldiklerini açıklayan DGP Genel Başkanı İdris Bal, “Biliyorsunuz TIR’larla valizlerle parasını taşıyamayanlara yardım olsun, bir valiz de bizden olsun diye getirdik. Beyaz eldivenlerimizle geldik. Niye böyle geldik? Çünkü bizim beyaz ellere ihtiyacımız var. Temiz ellere, şeffaflığa, özgür basına, bağımsız yargıya ihtiyacımız var.” dedi.

25 Aralık’ın cumhuriyet tarihindeki en önemli yolsuzluk iddialarının yargılanmamasını hatırlattığını kaydeden Bal, “Aslında anayasanın açık bir şekilde ihlalini hatırlatıyor. Aslında tam bir sivil darbeyi hatırlatıyor. 25 Aralık’tan sonra bu ülkede yürütme artı yasama, yargı üzerinde, devlet üzerinde, toplum üzerinde bir darbe gerçekleştirmişti.” diye konuştu.

Yolsuzluk soruşturmaları sırasında ele geçirilen milyonlarca paranın polis tarafından konduğu iddialarını hatırlatan Bal, “Hani paraları polis koymuştu? Hani uydurmaydı, kumpastı, paralel koymuştu paraları? Neden gidip Zarrab ve arkadaşları paraları alıyorlar? Hatta faiziyle alıyorlar. Milletin aklıyla alay ediyorlar. Uyan milletim diyoruz, kandırma kandırılma diyoruz.” şeklinde konuştu.

Anayasa Mahkemesi’ne seslenen Bal, “Bugüne kadarki çalışmalarından dolayı tebrik ettiğimiz gibi bundan sonra da AYM’yi göreve davet ediyoruz. Şu utanç tablosu olan, istiklal mahkemelerinin 21. yüzyılda tekrar hortlatılması anlamına gelen sulh ceza hakimliği hususunda üzerine düşeni yap diyoruz. Medyaya baskı, mit yasası, dershane meselesiyle alakalı gereğini yap diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şeffaflık, hesap verebilirlik, yargı bağımsızlığı, özgür medya istediklerini kaydeden Bal, “İddia ediyoruz ki bundan ne sağcı ne de solcu rahatsız olur. Sadece hırsızlar, arsızlar, yolsuzlar rahatsız olur.” dedi.

Vatandaşlara seslenen Bal, “Ey milletim, inanın sizi kandırıyorlar. Dinle imanla, vatan, millet, bayrak konuşmalarıyla sizi kandırıyorlar. Gözünüzü açın. Bakın yalan meydana çıktı. Parayı başkaları koydu dediler sonunda gittiler paralarını tıpış tıpış aldılar. Bir de faizini de aldılar. Be insafsızlar, bari faizini bıraksaydınız da bu millete bir katkınız olsaydı.” şeklinde konuştu.

Savcının takipsizlik vermesine rağmen yolsuzluğun peşini bırakmayacaklarını vurgulayan Bal, paralel yaftasıyla, din iman, dış mihrak ifadeleriyle, Osmanlıca, kürtaj ve cami gibi farklı gündem oluşturmaya çalışmakla yolsuzluğu örtemeyeceklerini belirtti. Bal, hükümetin basın, yargı ve kurumlar üzerindeki baskısından vazgeçmesini istedi. 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarına, Selam dosyasına itiraz ettiğini hatırlatan Bal, AYM ve uluslar arası yargıya kadar gideceğini, bu işin peşini bırakmayacağını söyledi.

Açıklamanın ardından Bal ve partililer adliye tabelasının önüne siyah çelenk bıraktı. Eylemin ardından çelenk ve bavulu temizlik görevlileri bulunduğu yerden kaldırdı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı