Öne Çıkanlar şap aşısı Gıda üretim can erik hasadı bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Dolu yağışı Karacabey Ovası'nı vurdu
Bursa'nın Karacabey ilçesinde geçtiğimiz hafta yaklaşık 15 dakika süren dolu yağışı çiftçiyi vurdu. Karacabey Ziraat Odası, özellikle ilçenin Ovaesemen, Beylik, Eskisarıbey, Sazlıca, Gönü ve Bakır köylerinde etkili olan dolu yağışı sonucu yaklaşık yüzde 60 oranında tarım arazisinin zarar gördüğünü bildirdi.

Karacabey Ziraat Odası Başkanı Hasan Karahasanoğlu, beraberinde zirai danışman Mehmet İzbak ve Oda sekreteri Erol Sevim’le birlikte dolu yağışından etkilenen köylerde incelemelerde bulundu. Ziraat Odası’nın ziyaretlerine Beylik Mahalle Muhtarı Ersin Ayyıldız ve Ovaesemen Mahalle Muhtarı Habib Ozar da eşlik etti. Dolunun etkili olduğu Ovaesemen, Beylik, Eskisarıbey, Sazlıca, Gönü ve Bakır mahallerindeki ekili arazilerin yüzde 60’ında büyük zararlar meydana geldiğini söyleyen Karahasanoğlu, devletten acil olarak af beklediklerini duyurdu.

Köylerdeki sıkıntıyı yetkili birimlere ileteceklerini kaydeden Karahasanoğlu, “Çiftçimizin yüzü bir türlü gülmüyor. Artan maliyetler ve ürünlerin para etmemesi bir yana, bu yıl da doğal afetler bizleri üzdü. İlçemizin birçok yerinde muhtelif zamanlarda gelen aşırı yağış ve dolu, yine çiftçimize zarar verdi. Bu konuda söyleyecek pek fazla bir şey yok. Her şey Allah’tan. Takdiri ilahi diyoruz. Ancak devletimiz bizleri yalnız bırakmasın. Çok yakın bir zamanda birçok alanda borçlara af gelecek. Ancak bu konuda çiftçilerimize yönelik herhangi bir af söz konusu değildi. Umarım bu tür olaylar göz önüne alınır ve çiftçilerimize yönelik de geniş çaplı bir af gelir. Aksi halde üreticinin dayanacak gücü kalmadı.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,