Öne Çıkanlar Üretici çiftçi tarım eğitim Ergene havzası

Bu haber kez okundu.

Dünya Süt Günü'nde sütlaç ikram edildi
Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Dünya Süt Günü kapsamında Atatürk Kent Meydanı’nda sütlaç ikram etti. Türkiye’nin süt ve süt ürünleri tüketiminin düşük olduğunu belirten İl Müdürü Salih Köksal, toplumun sağlığı ve sektörün ayakta kalabilmesi için bunu arttırma çalışmaları yapılması gerektiğini söyledi.

Sağlıklı bir nesil ve süt sektörünün ayakta kalabilmesi için desteklenmesi gerektiğini belirten Köksal, “Bu sektör, beslenmenin yanında tarımsal açıdan da son derece önemli. Bizim bitkisel üretim kadar hayvansal üretimlerimiz de önemli. Hayvancılık gelirleri süt, süt ürünleri, et ve et ürünleri. Bunlardan bolca tüketmediğimiz sürece bunların üretimlerini sağlamak veya bunları üretenlerin geçimlerini temin etmeleri zor. Bütün halkımıza süt içmelerini tavsiye ediyoruz. Çocuklarda süt, önemli besin kaynağıdır. Bir ülkenin sosyal ve ekonomik açıdan güçlü olabilmesi, bedensel ve zihinsel yönden güçlü, sağlıklı ve yetenekli bireylerin çokluğuyla doğrudan ilişkilidir. Ülkemiz nüfusunun büyük çoğunluğunu oluşturan çocuk ve gençlerin yeterli ve dengeli beslenmiş olmaları, onların gelecekte sağlıklı ve üretken bireyler olması için ön şartlardandır.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı