Öne Çıkanlar çit mazı fidanı dikimi teknoloji Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba özel sektör teşvikleri can erik

Bu haber kez okundu.

DÜZELTME- Köydeki çocuk cinayeti güvenlik kamerasında
Sayın abonemiz,

"Köydeki çocuk cinayeti güvenlik kamerasında" başlıklı haberimizde öldürülen 12 yaşındaki çoğun ismi sehven Samet Ayan olarak yer almıştır. Doğrusu Sefa Yaman olacaktır. Haberimizi düzelterek, tekrar servis ediyoruz.
Yozgat’ın Çalılı köyünde 12 yaşındaki bir çocuğun vurulma anı güvenlik kameralarına yansıdı.

Geçen pazar günü evinin önündeki çeşmede hayvanları sulamaya götüren Sefa Ayan (12), mahkeme tarafından tutuklanan komşusu S.Y. tarafından av tüfeği ile arkadan vuruldu. Olay önce, komşular arasında yaşanan husumetten dolayı S.Y. isimli kadının komşusu Salif Ayan’a ateş ederken çocuğa isabet ettiği şeklinde, ifade edilmişti. Fakat gerçek güvenlik kamerası görüntüsüyle ortaya çıktı. Güvenlik kamerası görüntüsünde hayvanları sulamaya götüren Sefa Ayan hayvanların su içmesini beklediği sırada arkadan edilen ateş sonucu yere yığılıyor. Durumu fark eden ağabeyi, vurulan kardeşini kucaklayarak kendi evlerinin önüne taşıyor. Hastaneye kaldırılan Samet yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Sefa Ayan’ın dedesi Haşim Ayan, olayların sebebinin muhtarlık meselesi ile başladığını ve bu nedenle husumetin sürdüğünü belirterek, "A.Y. eşi S.Y. sürekli pusu kuruyor bizi dışarıya çıkarmıyorlardı. Savcılığa 15 defa dilekçe verdim. Savcının kendisi ile görüşüm, savcı 'A.Y’yi öldürelim mi, ne yapalım' dedi. Sonunda benim çocuğum öldü.” dedi.

Baba Salif Ayan da daha önce de evlerinin ve kendisinin aynı kişiler tarafından kurşunlandıklarını ve annesinin de bacağından yaralandığını belirterek, sürekli komşularının tehdidi altında olduklarını ifade etti. Ayan, “Defalarca savcılığa suç duyurusunda bulunmamıza rağmen hiçbir şey yapılmadı. Traktörümü tarayan, annemi bacağından yaralayan kadın hiçbir ceza almadı. Sonunda oğlumu vurdu. Benim çocuğumu o kadın vurmadı savcılık vurdu. Bu nasıl bir adalet anlamıyorum." diye konuştu.

Komşusu S.Y.'yi, eşi A.Y.’nin azmettirdiğini ifade eden Salif Ayan, “Biz adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Azmettirici dışarıda geziyor. Bu şahsın tutuklanması için bir kisinin daha mı ölmesi gerekir. Savcılığın ve jandarmanın bu konuyu daha iyi araştırmasını ve asıl suçlunun da cezalandırılmasını istiyorum." diye konuştu.

Kendisinin ve evinin kurşunlanmasından sonra evine güvenlik kamerası koyduğunu ifade eden baba Ayan, "Evim sürekli kurşunlanıyor ve biz tehdit ediliyorduk. Bunun için evime güvenlik kamerası yerleştirdim. Son olayı da kamera kaydetti. Burada savcılığın ihmali var." şeklinde konuştu.

Anne Derya Ayan ise çok acı çektiğini belirterek vicdanlı bir kişinin bunu yapamayacağını ifade etti. Anne Ayan, "Çocuğum hayvanları sulamaya gitmişti çocuğumu vurdular. Ciğerim yanıyor, adalet istiyorum, bu kadını assınlar. Çocuğum rüyama giriyor, ben iyiyim diyor fakat biz iyi değiliz.” diyerek cinayeti işleyenlerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,