Öne Çıkanlar Gıda jakaranda fidanı chicago borsası çit mazı fidanı dikimi ceviz bahçesi

Bu haber kez okundu.

EMO: 60. yılımızı yasal iktidarın müdahalelerinin gölgesi altında kutluyoruz
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, “EMO, bugün kuruluşunun 60. yılını, TMMOB ve bağlı odalarını etkisizleştirmeye dönük siyasal iktidarın müdahalelerinin gölgesi altında kutluyor.” açıklaması yaptı.

Oda yönetiminden yapılan yazılı açıklamada, ‘ileri demokrasi’ diyerek demokrasi kırıntılarını dahi yok etmeye çalışan siyasal iktidarın, kendisine biat etmeyen her kesimi yok etme isteğinin öyle bir noktaya ulaştırdığına işaret ederek; memlekette ‘darbeci’ yaftasını yemeyen iktidar yandaşları dışında kimsenin kalmadığı vurgulandı.

Açıklamada, “Oysa siyasal iktidar, bizzat 12 Eylül Darbesi`nin ürünü yasal düzenlemeyi işlerliğe koymaya kalkarak, demokratik işleyişe sahip özerk yönetim anlayışının belki de ülkemizde tek örneği sayılabilecek olan kamu tüzel kişiliğine sahip meslek örgütlerimize ‘darbe’ yapmaktadır. Her alanda kamusal denetimi yok eden ve insanlarımızı vahşi kapitalizmin elinde ölüme terk eden siyasal iktidar, her alanda denetimden çekilirken, nedense TMMOB ve bağlı odalarını denetleme sevdasına düşüvermiştir. Asıl amaç, seçilmiş bağımsız denetim organlarıyla zaten denetim süreçleri işleyen TMMOB ve bağlı odalarını ‘idari ve mali olarak iktidar vesayeti’ altına almaktır. Aralarında EMO`nun da olduğu 11 odanın idari ve mali denetiminin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`nca yapılmasına ilişkin, 18 Kasım 2013 tarihli Bakanlar Kurulu kararına ilişkin 2 gün önce yayımlanan tebliğ ‘ihbarcılığı’ da devreye sokmuştur.” ifadeleri yer aldı.

"İKTİDARIN YANDAŞ MEDYASI YAFTALAMAYA KALKIŞTI"

Bugün bir torba yasa içerisinde geçirilmek istenen düzenlemelerle TMMOB`nin demokratik yapısının iktidarın vesayetine göre şekillendirilmek üzere dağıtılmak istendiği tekrarlanan EMO açıklaması, “Ülke kaynaklarını yandaşlarına aktarmaya dayalı ‘kapkaççı kapitalizm’ anlayışına karşı yargı mercileri başta olmak üzere, her platformda gösterdiği örgütlü mücadele nedeniyle meslek örgütlerimizi iktidar kendisine engel olarak görmektedir. EMO da iktidarın yandaş medyası tarafından, sırf dava açtığı için ‘Oda Terörü’ manşetiyle yaftalanmaya kalkılmıştır. Bu otoriter yönetim anlayışının her türlü baskısına karşı, bu ülkenin aydınlık yüzleri, mühendis üyeleriyle birlikte direnen EMO, 60. yaşını da mücadele kararlılığı içinde kutlamaktadır. Demokratik, özgür, laik, barış içinde ve eşitlikçi bir ülkede mühendislik hizmetinin toplum yararına geliştirilmesi dileğiyle tüm örgütlülüğümüze nice yıllar dileriz.” diye sona erdi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı