Öne Çıkanlar hünnap fidanı teknoloji konferans çiftçi su taşkını

Bu haber kez okundu.

Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Adana Şubesi üyesi avukatlar, IŞİD'in Kobani'deki saldırılarını protesto etti. Adana Adliyesi önünde toplanan avukatlar, 'Kobani halkı yalnız değildir, yaşasın halkların kardeşliği, Katil IŞİD, işbirlikçi AKP' şeklinde sloganlar atarak İnönü Parkı’na kadar yürüdü.
    
    CHP Milletvekili Ümit Oran, CHP İl Başkanı Orhan Sümer ile bazı sendika ile siyasi parti temsilcileri destek verdiği eylemde basın açıklamasını ÇHD Adana Şube Başkanı Sefa Aydoğan yaptı. Aydoğan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın anayasanın tarif ettiği görev ve konumu, yaptığı yemine rağmen tanımadığını söyledi. Erdoğan’nın siyasi terbiye kurallarını hiçe sayarak muhalefet partilerine hakaret ettiğini, hükümete yön verdiğini ve fiili başkan gibi davrandığını ileri süren Aydoğan, "Erdoğan’ın anayasayı hiçe sayması, diktatörlüğe özenmesi, demokrasi ve barış isteyen yurttaşları tehdit etmesi, Gezi direnişi günlerindeki gibi halka karşı şiddet uygulama politikalarını savunması 12 Eylül öncesi günleri akla getirmektedir." dedi.

    Erdoğan’ın ‘Polisimiz artık sadece kalkan kullanmayacaktır’ diyerek iç düşman olarak gördüğü demokrasi ve barış isteyen halka karşı silah kullanacağını ilan ettiğini iddia eden Aydoğan, "Erdoğan, demokrasi isteyenleri dış mihrakların işbirlikçisi ilan ederek halkı birbirine karşı kışkırtmaktan çekinmemiştir. Her demokratik talep ve eyle sonrası sergilenen ‘hükümet düşürülmek isteniyor, bunlar bahane, faiz lobisi, dış güçler’ paranoyası ve yalanlarından vazgeçmelidir. Kobani’de iyice açığa çıkan mezhepçi, etnik politikalardan ve IŞİD’e her türlü destekten vazgeçmeli. Yaşam mücadelesi veren Kobani halkının talepleri karşılanmalıdır." şeklinde konuştu.

    Gelişmelerin Sivas, Maraş, Çorum olaylarına benzerlik gösterdiğine dikkat çeken Aydoğan, hükümetin ‘kimsenin aklına ihtiyacımız yok’ tutumu ile kişisel hırsların şekillendirildiği tekçi ve tehditkar politikaları terk ederek diyalog kanallarını sonuna kadar kullanmasını istedi.

    CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran ise ülkenin zor bir süreçten geçtiğini kaydetti. Oran, "İçerde çok ciddi sorunlar yaşanıyor, dışarıda da büyük bir tehdit var. Türkiye’nin sağduyulu bir şekilde hareket etmesi ve bu tehditlere birlik, beraberlik içinde mücadele vermesi gerekiyor." açıklamasını yaptı. Oran, iktidarı ‘uyguladığı kanunsuz emirler ve orantısız şiddet’ konusunda uyardıklarını sözlerine ekledi. Grup, parkta bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra dağıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,