Öne Çıkanlar tarım besi sığırı yetiştiriciliği Adilcevaz fındık fiyatları arttı chicago borsası

Bu haber kez okundu.

Fakir ailelere bedelsiz 500 kilo kömür verilecek
Bakanlar Kurulu’nda görüşülen fakir ailelere kömür yardımı yapılmasına ilişkin karara göre; isteyen ailelere 500 kilo bedelsiz kömür verilecek.

İl ve ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca belirlenerek Valiliklere bildirilecek fakir ailelere; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesindeki Türkiye Taşkömürü İşletmeleri Kurumu (TKİ) ile Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürlükleri tarafından CIF satış esaslarında Valiliklerce bildirilen teslim noktalarına kadar gönderilecek kömür, sevkıyat noktalarının konumuna göre belirlenecek nakil vasıtalarıyla nakledilecek.
Nakiller, TKİ ve TTK’nin sorumluluğunda gerçekleştirilecek. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD) Genel Müdürlüğü de fakirlere yardım amaçlı kömürlerin taşınmasında TKİ Genel Müdürlüğü’ne öncelik verecek.

İl ve ilçelerdeki dağıtım organizasyonu Valiliklerce yapılacak olan fakirlere verilen kömürün niteliği ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Isınmadan Kaynaklanan Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği kriterlerine uygun olmak zorunda.

Valiliklere yapılan kömür tesliminden doğan vergi ve harçlar ise KDV dahil TTK ve TKİ tarafından ödenecek.
TKİ ve TTK Genel Müdürlükleri tarafından ilgili karar kapsamında CIF satış esaslarına göre Valiliklere teslim edilecek kömüre ilişkin bedeller görev zararı sayılacak ve 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 35. maddesi çerçevesinde ilgili kuruluşlara ödenecek.

Fakirlere kömür yardımı kararının uygulanmasına dair usul ve esasların, Hazine Müsteşarlığı tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının görüşleri alınarak, kararın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren en geç bir ay içerisinde belirlenmesi gerekiyor.

Bakanlar Kurulu’nca yürütmesi yapılan karar 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi