Öne Çıkanlar çiftçi mehmet aydın tarım fuarı manisa un ihracatı

Bu haber kez okundu.

FAO ile ‘Ormancılık Ortaklık Program Anlaşması' imzalandı
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Genel Direktörü Jose Graziano Da Silva ile ‘Ormancılık Ortaklık Program Anlaşması'nı imzaladı.

Bakan Eroğlu, yaptığı açıklamada, FAO ile münasebetlerini daha da geliştirmek istediklerini belirterek, özellikle ormancılık sahasında ilgili ülkelerin sayısını daha da artırmayı istediklerini ifade etti. Eroğlu, FAO ile Kuzey Afrika’dan başlayıp Yemen'e kadar Ortadoğu, Orta Asya, Balkanlar'da, Kafkaslar'da faaliyetleri genişleterek, oralarda ormancılık, erozyon kontrolü, çölleşmenin önlenmesi konularında ciddi çalışmalar yapacaklarını belirtti.

FAO’YA 10 MİLYON DOLAR KATKI

İmzaladıkları anlaşma ile FAO ve Bakanlık arasında ormancılık konularında müstakil bir işbirliği ve ortaklık oluşturacaklarını ifade eden Bakan Eroğlu, şöyle dedi: "Anlaşma kapsamında bakanlığımız tarafından FAO’ya ilk 5 yıllık dönemde toplam 10 milyon dolar katkıda bulunacaktır. Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan, Türkiye ve Türkmenistan gibi FAO Orta Asya Alt-bölge Ofisi’nin kapsadığı ülkelerde ve ortak çıkarların bulunduğu Balkanlar, Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde ormancılık alanındaki projelerin hayata geçirilmesi mümkün olacak. Bu anlaşma ile Türkiye’nin Türk Cumhuriyetleri, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkeleri ile ormancılık alanındaki işbirliği yeni bir ivme kazanacak ve Türkiye, ormancılık alanındaki çalışmalarını ve deneyimlerini dost ve kardeş komşu ülkelere aktarma fırsatı yakalayacaktır. Anlaşma ile ayrıca, FAO’nun, 2006 yılından bu yana Ankara’da faaliyet gösteren ve tarım ve ormancılık sektöründe Türkiye ve Orta Asya ülkelerine hizmet sunan Alt Bölge Ofisi (FAOSEC) güçlendirilerek daha etkin hale getirilecektir.’’ şeklinde konuştu. Anlaşmanın ardından, Veysel Eroğlu, Jose Graziano Da Silva’ya porselen işlemeli bir tabak hediye ederek, birlikte fotoğraf çektirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı