Öne Çıkanlar anadolu ajansı Gıda tarım küçükbaş hayvan hibe sahte yağ

Bu haber kez okundu.

-Gaziantep'te gıda eğitimleri

-Gaziantep'te gıda eğitimleri
GAZİANTEP (AA) - Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO ) ve Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Merkezi (GSO-MEM) işbirliğinde düzenlenen eğitimler başladı.
GSO'dan yapılan açıklamaya göre, Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde meslek sahibi olmak isteyenlere yönelik mesleki eğitimler devam ediyor.
Bu kapsamda FAO ile başlatılan gıda eğitimleri, Gaziantep sanayisinin gıda sektörlerine yönelik eleman ihtiyacını karşılamak ve yine bu sektörde çalışan elemanların yeterliliğini geliştirmek amacıyla yapılıyor.
Yoğun katılımın olduğu eğitim programında başlangıç olarak, Gaziantep’teki Suriyelilerin i̇ş hayatı ve i̇stihdamı, temel yaşam becerileri, meslek etiği, i̇ş sağlığı ve güvenliğinin kavram ve kurallarının gelişimi ve gıda sektöründe personel hijyeni olarak 5 temel konuda başladı.
Uzman eğitmenler ve destek personelleri tarafından teorik ve uygulamalı olarak verilen eğitimler GSO-MEM’deki eğitim salonları ve uygulamaları gıda atölyelerinde yapılıyor.
Başlangıç olarak yerli ve yabancı olmak üzere toplam 150 kişilik bir katılımcı sayısı ile başlayan eğitimler 20 gün sürecek.
Eğitim programları sonunda başarılı kursiyerlere katılım sertifikaları verilecek ve firmalara yerleştirilmeleri konusunda işçi-işveren buluşmaları yapılacak.

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,