24 Haziran 2017 Cumartesi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına 2 bin 700 personel alınacak

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, personel alımına ilişkin, "2 bini Bakanlığımız bünyesine, 500’ü Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği teşkilatına ve 200’ü de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna (TKDK) olmak üzere toplamda 2 bin 700 kişi istihdam edilecek" dedi.

25 Mayıs 2017 Perşembe 17:19
Bu haber 153 kez okundu
 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına 2 bin 700 personel alınacak
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına 2 bin 700 personel alınacak


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, yaptığı açıklamada bir süreden beri gündemde olan personel alımı konusunda nihai aşamaya geldiklerini belirtti.

Bakanlığa personel alımı kapsamında 2 bini Bakanlık bünyesine, 500’ü Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği teşkilatına ve 200’ü de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna olmak üzere toplamda 2 bin 700 kişinin istihdam edileceğini duyuran Bakan Çelik, "Bakanlığımız çatısı altında istihdam edeceğimiz 2 bin kişinin tamamı 657 sayılı Kanun'un 4/B maddesine göre sözleşmeli pozisyonda görev yapacak kimseler olacak. Ziraat, gıda, su ürünleri, balıkçılık teknolojisi ve veteriner hekim gibi alanlardan istihdam edilecek 2 bin kişinin alımına ilişkin takvimi en kısa sürede açıklayacağız. Tarım Kredi Kooperatifleri bünyesine alınacak 500 kişiye ilişkin olarak ise başvuru süreci devam etmektedir. Tarım Kredinin 17 bölge birliğine bağlı kooperatiflerde 286 kooperatif görevlisi, 204 ziraat mühendisi istihdam edilecek. Merkez Birliği bünyesine ise 10 müfettiş yardımcısı alınacak. Ayrıca TKDK bünyesine de 200 kişi alacağız. Alacağımız 200 kişi denetim, hukuk, yerinde kontrol, proje uzmanı ve idari konularda görev yapacak. TKDK’nın personel alımına ilişkin detaylar önümüzdeki günlerde kamuoyumuzla paylaşılacaktır” dedi. 
Haber Kaynağı: Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV