Öne Çıkanlar makam aracı fındık fiyatları arttı can erik hasadı tarım fuarları abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Giresunlular, demokrasiye sahip çıkmak için adalet sarayında buluştu
Özgür basını hedef alan 14 Aralık operasyonuna tepki gösteren Giresunlular, demokrasi nöbetini adliye önünde sürdürdü.

Basına yönelik baskılara tepki göstermek için Giresun Adliye Sarayı’na gelen grup , 'Özgür basın susturulamaz', 'Medyaya darbe yapılamaz', 'Hidayet abi Allah'a emanet', ‘Demokrasiden geriye dönüş yok’, 'Allah var, gam yok', 'Yezitlere boyun eğmeyeceğiz' sloganları attı.Temsili tabutla yapılan 'Hukuk Ölmüştür' adlı mini tiyatro gösterisi renkli görüntülere sahne oldu.

Demokrasi adına adliye önüne geldiklerini söyleyen Ramazan Aksoy, “Yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını unutturmak, suni gündemlerle halkı meşgul etmek üzere başlatılan, pazar günü televizyon ve gazete yöneticileri ile dizi senaristleri, yapımcıları ve polislere yönelik devam eden gözaltı işlemlerini kınıyorum.” dedi.

14 Aralık 2014 Pazar günü medyaya karşı yapılan operasyonun basın özgürlüğüne ve demokrasiye vurulmuş bir darbe olduğunun altını çizen Aksoy, şöyle devam etti: “Basın özgürlüğü temel hak ve hürriyetlerin başında gelmektedir. Medyanın özgür olmadığı bir ülkede demokrasiden, halkın haber alma özgürlüğünden bahsedilemez. Medyaya inen bu darbe, esasında Türkiye'de hukuk devletine ve demokrasiye yapılmış bir darbedir.”

Türkiye’de birileri tarafından kuvvetli bir algı oyunu oynandığına dikkat çeken Zübeyir Karaaslan isimli vatandaş ise "Birileri Hz. İbrahim’e yakılan ateşe odun taşıyabilir ama bizler de o ateşi söndürmeye su taşıyacağız. Doğrunun, hakikatin yanında olmaya devam edeceğiz. Allah yardımcımız olsun." dedi.

Çelebi Batuhan Yalçınkaya da " 'Zaman demokrasi zamanıdır' deyip 10 gündür dik duruşumuzu sergilemeye devam ediyoruz. Zahmet olmadan rahmet olmayacağını biliyoruz. Zahmet dolu güzel günler için bugün bu sıkıntıyı çekmeye razıyız." açıklamasını yaptı.

ÇEVİK KUVVET EKİPLERİ HAZIR BULUNDU

Emniyet mensupları, anosla uyarı yaptı. Adliye önünün gösteri ve eylem yapmanın yasaklanmış olduğunu belirten ekipler, dağılmaması durumunda gruba müdahale edileceğini dile getirdi. Adliye bahçesinde toplananlar ise kurallarına uygun bir şekilde hiçbir kişi veya kurumu hedef almadan demokratik yollarla tepkilerini dile getireceklerini, dağılmayacaklarını belirttiler. Eylem sırasında adliye bahçesinde çalışan işçilerin iş makinelerini çalıştırmaları ise dikkatlerden kaçmadı.

Giresunluların demokrasi nöbeti olaysız şekilde sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,