Öne Çıkanlar can erik hasadı ayçiçeği zararlıları tarım ve orman bakanlığı teknoloji lavanta

Bu haber kez okundu.

GÜSAM Başkanı Taştekin: Emniyet teşkilatı enerjisini hayali dosyalara ayırıyor
İstanbul'da son bir haftada işlenen cinayetleri değerlendiren Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezi (GÜSAM) Başkanı ve eski Bingöl Emniyet Müdürü Ercan Taştekin, “Zihniyet çok önemli. Şuan emniyet teşkilatı enerjisini maalesef hayali dosyalara ayırıyor, maalesef çok farklı alanlara ayırıyor. Bu alanlardaki çalışmaları kesinlikle başarısızlığa doğru gidiyor. Bunun bir bedelini insanımız öder.” dedi.

Taştekin, son günlerde İstanbul başta olmak üzere metropollerde işlenen cinayetlerin artması ve mafya tipi örgütlerin isminin sıkça duyulur olması ile ilgili olarak Cihan Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Suçla mücadele, çıkar amaçlı çetelerle ve mafya ile mücadelenin son derece profesyonel bir alan olduğunu vurgulayan Taştekin, “Bu profesyonel alanda, bu alnın kendini çok iyi yetiştirmiş, birikim, deneyim sahibi ve uzun süre orada görev yapmış personel tarafından yerine getirilmesi şarttır. Bununla birlikte o alandaki sevk ve idarenin kurmay bir heyet tarafından, o alanla ilgili son derece üst düzey deneyim ve birikimi olan insanlar tarafından yapılması gerekiyor. Bugün çok büyük şehirlerin il emniyet müdürleri atamalarına baktığımızda maalesef kriter suç önleme, suç aydınlatma, suç soruşturma, suçla mücadele alanındaki tecrübe ve birikim olarak görünmüyor. Çok büyük bir endişe veriyor.” ifadelerini kullandı.

Suçla mücadele hizmetlerinin semeresinin geç alınan hizmetler olduğunu kaydeden Taştekin, “Halen geçmiş yılların başarı çalışmaların semereleri görülüyor. 17-25 soruşturmalarından sonra çok büyük yer değişiklikleri, ben gelen meslektaşlarımı asla kötülemiyorum, siz bir adamı trafik alanında yetiştirmişsiniz, yıllarca bu alanda kurs vermişsiniz, hizmet içi eğitime tabı tutmuşsunuz, o alanda çalıştırmışsınız, başka arkadaşımızı da çıkar amaçlı suç örgütleri ile organize suçlarla mücadele alanında çalıştırmışsınız, o alanda uluslararası kurslar aldırmışsınız, birikim sahibi olmuş, daha sonra çok büyük çaplı bir şekilde organize konuş ile ilgili yetiştirdiğiniz profesyonel ve uzmanı almışsınız trafiğe vermişsiniz, trafikte uzmanı almışsınız organizeye vermişsiniz. İşte bu suçla mücadele alanında maalesef çok büyük bir gedik açtı, açmaya da devam eder.” şeklinde konuştu.

“BU ALANDAKİ İSTATİSTİKLERİ PAYLAŞMIYOR”

İşlenen eylemelerin niteliklerine bakıldığında çok büyük mesajlar içerdiğini dile getiren Taştekin, “İstanbul’un en köklü semtlerinden, en nezih semtlerinden birinde yüzlerce el ateş ederek, çok uzun namlulu silahlarla bu eylemlerin işlenmesi gerçekten endişe vericidir. Bu alanda ki en büyük eksikliklerden bir tanesi de suç soruşturmasında istatistik alanında şeffaflık esastır. Emniyet Genel Müdürlüğü bu alandaki istatistikleri paylaşmıyor. Bu alanda neler olup bittiğini ülke geneli gerçekten bilmiyor. Medyaya yansıyan bildiği kadarıyla öğrenebiliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

“BU ALANLARDAKİ ÇALIŞMALARI KESİNLİKLE BAŞARISIZLIĞA DOĞRU GİDİYOR”

Taştekin açıklamalarını şöyle tamamladı: “Birincisi bu konu ile ilgili deneyim, birikim sahibi il emniyet müdürü atamalarında kriterin farklı olması, ikincisi polisin uzmanı olmadığı alanlarda çalıştırılması, üçüncü istatistiki verilerin paylaşılmaması ve realitelerini kamuoyu tarafından bilmemesi, bununla birlikte dördüncüsü de zihniyet çok önemli. Şuan emniyet teşkilatı enerjisini maalesef hayalı dosyalara ayırıyor, maalesef çok farklı alanlara ayırıyor. Bu alanlardaki çalışmaları kesinlikle başarısızlığa doğru gidiyor. Bunun bütün bir bedelini insanımız öder.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi