Öne Çıkanlar tarım Adilcevaz besi sığırı yetiştiriciliği chicago borsası fındık fiyatları arttı

Bu haber kez okundu.

Hakaretten tutuklanan öğrenci için ‘özgürlük çadırı’ kurdular
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları üyeleri ve sosyal medya üzerinden toplanan bir grup, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle okulundan alınıp tutuklanan Mehmet Emin Altunses için ‘özgürlük çadırı’ kurdu. Ateş yakıp sabaha kadar beklemeye geçen grup, Mehmet Emin için özgürlük istedi.

CHP Gençlik kolları üyeleri ve sosyal medya üzerinden toplanan bir grup, dün saat 21.00 sıralarında Sakarya Caddesi üzerinde toplandı. Grup, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle okulundan alınıp tutuklanan Mehmet Emin Altunses için ‘özgürlük çadırı’ kurdu. Ateş yakıp kurdukları çadırın etrafına afişler asan grup, ‘Gözaltılar tutuklamalar baskılar bizi yıldıramaz, Mehmet Emin yalnız değildir’ sloganları attı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan CHP Gençlik Kolları Başkanı Umut Erarslan, "Bizi destekleyen halkımız onun yanında. O özgürlüğüne buluşana kadar da onun yanında olacağız. Bugün burada ‘Mehmet Emin ile dayanışma çadırımızı’ kurduk, ateşlerimiz yaktık, onunla ilgili ateşlerimizi yaktık. Mehmet özgürlüğüne kavuşana dek bizler sokaklarda olmaya devam edeceğiz. Sanmasınlar ki onların bu baskısı bu zulmü, bizleri gönderdikleri zindanları veya gönderdikleri o mezarları bizi korkutacak. Biz onlardan korkmuyoruz. Tam tersine zalimin zulmü varsa halkın da dirençli onuru var diyoruz. Onun için sokaklardayız. Sokaklarda olmaya devam edeceğiz. Mehmet Emin yalnız değildir. Bu gece sabaha kadar buradayız. Onunla birlikteyiz. O soğuk zindanında birçok sıkıntı yaşarken, bizler de sıcak yataklarımızda yatamayız” dedi. Yaktıkları ateşin başında sabaha kadar beklemeyi planlayan grup, sessizce bekleyişlerini sürdürmeye devam etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi