Öne Çıkanlar manisa fındık mehmet aydın sel madurları Gıda

Bu haber kez okundu.

Hakkari’de kadın çiftçilere arı dağıtıldı
Hakkari’de çiçeklerin özü projesi kapsamında kadın çiftçilere 150 arılı kovan dağıtıldı. Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayın ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nca finanse edilen 'Çiçeklerin Özü' projesi kapsamında Kırıkdağ köyünde kadınlara bir ay boyunca arıcılık kursu verildi. Teorik ve pratik eğitimin ardından sınava tutulan 35 kursiyerden başarılı olan 15 kadına toplam 150 adet arılı kovan verildi.

    Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, "7 bin 356 koyun dağıttık vatandaşımıza 3 bin 300 boş kovanlarımızı 5 çıtalı 3 oğullu ana arılı dağıttık 15 bin meyve fidanı ceviz ve elma fidanı vatandaşımıza dağıttık. Diğer taraftan kurslarımız hızlı bir şekilde devam etmekte işte en büyük örneği de çiçeklerin özü projesi adı altında bayanlarımıza arıcılık kursu diğer taraftan çilek yetiştirici kursu vermekteyiz bayanlarımızda başarılı olan arkadaşlarımıza onar kova organik arıcılık yapabilmeleri adına onar kova arı hibe etmiş olduk. Bugün burada bu kovanlarımızı dağıtıyoruz . benim bayanlarımızdan bu cesaretlerinden dolayı bayanlara gerçekten çok teşekkür ediyorum’’. şeklinde konuştu.

    Kadın çiftçi Aysel Adıyaman ise "Kursa katılma nedenim babama bir katkım olsun diye önce endişelerle evet demiştim aslında ondan sonra babama dedim ben ne yapacağım ki arıyı üstüme bırakıp gidecekler ya kızım olur mu işte sen sınava hazırlanıyorsun ben bal satıyorum senin okuluna katkı olur o zaman başka bir hevesle başladım kursa ve gerçekten verimini alabildim ben kendimden önce bayanların bu azmine çok şaşırdım hele işlerini güçlerini bir yana bırakıp sırf kazanalım diye uğraşmaları çok güzel bir şey bu beni daha çok güzel çalışmaya sevk etti bu arılar benim eğitim kaynağım olacak onun için herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı