Öne Çıkanlar can erik hasadı bakan yardımcısı akif özkaldı ayçiçeği zararlıları lavanta ayçiçeği alımı

Bu haber kez okundu.

Hortoğlu: Türkiye’de Kufelilik ruhunun yerleşmeye başladığını görüyorum
Ülkede hukuk alanında son yaşanan olayları değerlendiren Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Cengiz Hortoğlu, Türkiye’de 'Kufelilik ruhu'nun yerleşmeye başladığını söyledi. Hortoğlu, "İmam Hüseyin, Kufelilerin göndermiş olduğu davetlere icabet ederek Kerbela’ya kadar geliyor ama Kufeliler, iki nedenden dolayı Hakk'ı ve haklının yanında olmayı bırakıyorlar: 1- Korkuları yüzünden. 2- Menfaatleri yüzünden. Bugün de Türkiye’de Kufelilik ruhunun yerleşmeye başladığını görüyorum. Bu demokrasimiz açısından son derece tehlikelidir." dedi.

Türkiye’de son zamanlarda yaşanan hadiselerin kendilerini tedirgin ve rahatsız ettiğini belirten Cengiz Hortoğlu, menfaatleri ve korkuları yüzünden Kerbela’da sessiz kalan Kufe ruhunun Türkiye’de de yerleşmeye başladığını ifade etti. Türkiye’nin demokrasi ve özgürlükler adına en büyük tehlikeyi 'Kufelilik ruhu' olarak gördüğünü ifade eden Hortoğlu, şunları kaydetti: "İmam Hüseyin, Kufelilerin göndermiş olduğu davetlere icabet ederek Kerbela’ya kadar geliyor ama Kufeliler, iki nedenden dolayı Hakk'ı ve haklının yanında olmayı bırakıyorlar: 1- Korkuları yüzünden. 2- Menfaatleri yüzünden. Yezit bize acaba ne yapar, canımızı mı alır endişesi. Yahut da Kufe Valisi Ubeydullah bin Ziyad’ın zenginlik teklifleri. Bu Hakk'ın yanında olmayı engellemiştir. Bugün de Türkiye’de Kufelilik ruhunun yerleşmeye başladığını görüyorum. Bu demokrasimiz açısından son derece tehlikelidir. Milletin Hakk'ın ve haklının yanında durma becerisini göstermesi gerekir."

Demokrasinin çok kırılgan olduğuna dikkat çeken Hortoğlu, "Demokrasi, adeta gelinlik bir kız gibi gönlünü hak edene kaptırır. Eğer siz sahip çıkmazsanız, bunun için bedel ödemezseniz ve bunun yaşatılması adına gereğini yerine getirmezseniz demokrasi elinizden kayıp gider. Kufeliliğin iki olumsuz sonucu vardır: 1- Sessiz kaldığınız için zulmü artırırsınız. 2- Rahmeti İlahi’den kovulursunuz. Herhalde bu bir milletin kaybedeceği en büyük şey olur." diye konuştu.

'İNSANLARIN YARGIYA OLAN GÜVENİ SARSILIYOR'

Türkiye’nin Avrupa hedeflerinden uzaklaştığına değinen Hortoğlu, devletin hukuka sadakatle kalması gerektiğine vurgu yaptı. Mahkemenin, hakimin aldığı kararları tartışmalı olmamalı olmaması gerektiğini kaydeden Hortoğlu, "Bugün bu ülkede alınan kararların böyle olmadığı çok net gözüküyor. Süreci başından sonuna kadar izliyoruz. Çok ciddi hukuksuzluklar, delilsizlikler olduğunu görüyoruz. İnsanların yargıya olan güveni sarsılıyor. Bu ülkede insanların barış içerisinde yaşamasının tek yolu birbirine adaletle hükmetmeleridir. Adaletin olmadığı yerde devleti de sağlıklı tutamazsınız. ‘Kopenhang Kriterleri’ni Ankara Kriterleri yapar yolumuza devam ederiz’ deniliyordu. Ama ne Kopenhang kaldı ne de Ankara Kriteri. Bu bizi çok fazlası ile endişelendiriyor." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi