Öne Çıkanlar jakaranda ağacı eğitim yetiştiricilik kursu su taşkını şap aşısı

Bu haber kez okundu.

İncir mevsimi sona eriyor
Karadeniz bölgesinde ağustos ve eylül aylarında olgunlaşan incir, ekim ayında son meyvesini veriyor. Samsun’un Salıpazarı ilçesi Kuşcuğaz köyünde de mevsimin son incirleri olmaya başladı.

Dünyada toplam ürün ve kalite olarak ilk sırada olan Türkiye, dünya taze incir üretiminin yüzde 23,6'sını, dünya kuru incir üretiminin ise yüzde 54’ünü gerçekleştiriyor.

Şifa deposu olan incir bazen reçel bazen tatlı bazen aşure bazen de pastaların içerisinde karşımıza çıkıyor. Uzmanlar sağlık ve lezzeti bir arada yaşamak için incirin mevsiminde tüketilmesini tavsiye ediyor. Uzmanlar, 100 gr kuru incir yenildiğinde bedenin günlük ihtiyacı olan kalsiyumun yüzde 17'sini, demir ve magnezyumun yüzde 30'unu, fosforun yüzde 20'sini, B1 vitamininin yüzde 5'ini ve B2 vitamininin yüzde 4'ünü almış olduğunu bildiriyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,