Öne Çıkanlar aa Gıda eğitim mikado kayısı jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

İstanbul'un barajları su kaybetmeye devam ediyor
Kurak geçen yaz dönemi, aralıklarla yağan sağanak yağmurlara rağmen İstanbul’daki barajların doluluk oranlarını olumsuz etkiliyor. Açıklanan verilere göre İstanbul’a su sağlayan barajlardaki doluluk oranı yüzde 23.56’ya kadar geriledi. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tasarruf çağrısında bulunurken, son 2 ay içinde barajlardaki toplam doluluk oranının yüzde 30.09’dan yüzde 23.56’ya gerilemesi dikkat çekti.

İstanbul’a su sağlayan Elmalı, Ömerli, Terkos, Sazlıdere ve Alibey gibi barajlar susuzluk tehdidiyle karşı karşıya. Düzenli olarak açıklanan barajlardaki doluluk oranlarına göre kurak geçen yaz dönemi etkisini şiddetli bir şekilde sürdürüyor. Öyle ki bahar aylarında yağan ve kimi yerlerde baskınlara bile neden olan sağanak yağışlar da kuraklığa çare olmadı. Barajlardaki doluluk oranları düzenli olarak düşmeye devam etti. Bugün itibariyle yapılan tespitlere göre İstanbul’daki barajların doluluk oranı yüzde 23.56’ya geriledi.

İSKİ’nin verilerine göre 1 Haziran 2014 günü (dün) İstanbul’a 2 milyon 808 bin 044 metreküp su verildi. Buna karşılık barajlardaki doluluk oranını yüzde 23,56 olarak açıklayan idare, mevcut su miktarını ise 204 milyon 632 bin metreküp olarak belirledi.

İSKİ verilerine göre doluluk oranlarında düzenli olarak azalma kaydediliyor. Buna göre 18 Haziran 2014 günü yüzde 26.53 olarak belirlenen doluluk oranları, 20 Haziran’da yüzde 26,3’e, 25 Haziran’da yüzde 25.38’e, 30 Haziran’da ise yüzde 23.87’ye geriledi. İdare sosyal medya hesabından bugün açıkladığı veri ile doluluk oranını yüzde 23.56 olarak açıkladı.

Mevcut su miktarını 204 milyon 632 bin metreküp olarak tespit eden İSKİ, 23 Haziran 2014’te yani yaklaşık bir hafta önce mevcut su miktarını 223 milyon 192 milyon metreküp olarak açıklamıştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı