Öne Çıkanlar Gıda makam aracı kapanış fiyatı hayvancılık lavanta

Bu haber kez okundu.

İzmir'de CHP'li 15 genç ifadeye çağrıldı
Konya’da 16 yaşındaki M.E.A.’nın, Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanıp bir gün sonra serbest bırakılmasının yankısı sürerken bu kez İzmir’de, 15 CHP’li genç ifadeye çağrıldı. Sebep olarak, CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı üyesi bu 15 kişinin, 16 Kasım 2014'te Karşıyaka’da, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarıyla ilgili protesto eylemi gösterildi.

CHP Gençlik Kolları üyeleri, yolsuzluk operasyonlarına dikkat çekmek için ilginç bir eyleme imza atmıştı. Karşıyaka İskelesi önünde kırmızı ışık yandığı zaman ellerindeki afişlerle yola çıkan gençler, yeşil ışık yandığı sırada kaldırıma geçmişti. Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Sinan Sarıküse, “Arkadaşlarımızı, yaptığımız eylemden dolayı sorguya çağırdılar, Karşıyaka’daki eylemden dolayı. Orada ‘Kırmızı Işık’ eylemi yapmıştık. ‘Türkiye’de adalet kırmızı ışığa yakalandı’ dediğimiz eylemle ilgili arkadaşlarımızı ifadeye çağırdılar.” dedi. 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarına dikkat çekmek için etkinlikleri önceden başlattıklarını aktaran Sarıküse, “O eylemimizi İzmir’de üç bölgede yaptık. Konak, Karşıyaka ve Karabağlar ilçelerinde eylem yapıldı. Karşıyaka’da eylem yapan arkadaşlarımıza yönelik yapılan bir soruşturma. Arkadaşlarımızı emniyete çağırıp ifadelerini aldılar. Bu ifadeleri savcılığa gönderecekler. Biz de savcılığın ne karar vereceğini bekliyoruz.” dedi.

Emniyete giden gençlere, eylem görüntüleri seyrettirilerek, "Bu sen misin?" diye sorulduğu, daha sonra da ifade alındığı öğrenildi. Bunlardan biri olan CHP İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mustafa Evsen, "Bizler anayasal hakkımızı kullanarak, yolsuzluklara dikkat çekmek için açıklama yaptık. O sırada yanımızda polisler de vardı, onların eşliğinde yaptık. Kanunsuz bir olayımız, taşkınlığımız olmadı. Şimdi süreci bekliyoruz. Ülkede açıkça görüleni anlattık. Bunun için eğer suç olduğu tespit edilir, hakkımızda ceza verilirse yürekli gençleriz, doğruları söylemekten kaçınmayacağız.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı