Öne Çıkanlar akif özkaldı vairo badem çeşidi ılısu barajı çiftçi yüksek planlama kurulu

Bu haber kez okundu.

Kalpteki ritm bozukluğu dondurularak tedavi edildi
Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı ekibi, bir hastanın kalbindeki ritm bozukluğunu dondurarak tedavi etti. 73 yaşındaki Rukiye Uçar, günlük işlerini yapamayacak şekilde ilerleyen, kalp kapaklarında kaçak (ileri mitral ve triküspid kapak yetmezliği) ve atriyal fibrilasyon sebebiyle hastaneye başvurması üzerine Doç. Dr. Bilgin Emrecan, Yrd. Doç. Dr. İhsan Alur ve Dr. Gökhan Yiğit Tanrısever'den oluşan ekip tarafından ameliyat edildi. Kaçak olan kapakları halka ve bantlarla tamir edildikten sonra kriyoablasyon yöntemiyle de ritm tedavisi uygulandı. Ameliyattan sonraki dönemde sıkıntı yaşamayan hasta, yedinci gün taburcu edildi.

PAÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilgin Emrecan, kalp cerrahisi esnasında ritm bozukluklarına yönelik uygulanan tedaviler konusunda Ege Bölgesi'nde ilk olarak uygulanan kriyoablasyon yöntemini başarıyla uyguladıklarını söyledi. Bu yöntemin özellikle kapak rahatsızlıklarına bağlı olarak gelişen, atriyal fibrilasyon denen kalp ritm bozukluğunun tedavisinde uygulanan bir yöntem olduğunu ifade eden Emrecan, yöntemin uzun yıllardır dünyada kullanıldığını, Türkiye'de ise sayılı büyük merkezlerde yapıldığını belirtti. Tedavinin, kalpte ritm bozukluğuna yol açan odakların eksi 140 derecelere kadar soğutularak tedavi edilmesine dayandığını vurgulayan Emrecan, “Ritm bozukluğunun düzeltilmesi, ameliyat sonrası hastaların yaşam kalitesinin belirgin derecede düzelmesini sağlamaktadır. Hastanemizde halka ve yapay korda gibi cihazlar kullanılarak yapılan kalp kapak tamiri ameliyatlarıyla beraber uygulanan bu yöntemle hastaların ömür boyu ilaç kullanımı gereksinimi de ortadan kaldırıldı.” dedi. Emrecan, kapak tamiri ve ritm düzeltilmesinin beraber uygulanması ile hastanın kan sulandırıcı kullanmasına ve sık hastane kontrollerine gelmesine gerek kalmadan, sonraki tedavilerine devam edebilmesinin mümkün olduğunu sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,