Öne Çıkanlar erkunt traktör çit mazı yetiştiriciliği kırsal kalkınma yatırımları kemal cüce tarım begonvil fidanı

Bu haber kez okundu.

Karabulut ailesi, Garipoğlu'nun intiharına ilişkin görüntüleri talep etti
Münevver Karabulut cinayetinin hükümlüsü Cem Garipoğlu’nun cezaevinde intihar etmesinin ardından Karabulut ailesi, intihar eden kişinin Garipoğlu olup olmadığından emin olmak için olaya ilişkin görüntüleri izleme talebinde bulundu.

Garipoğlu’nun intiharından sonra sosyal medyada intihar edenin Garipoğlu olmayabileceği ve yurtdışına kaçırıldığı şeklinde iddialar gündeme gelmişti. Bu iddialar üzerine Karabulut ailesi olaya ilişkin görüntüleri izleme talebinde bulundu. Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, ailenin talebi üzerine Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulundu.

Münevver Karabulut cinayetine ilişkin emsal mahiyetinde cezalar verildiğini ve Yargıtay tarafından da onandığını hatırlatan Epözdemir, “Bundan sonra bir hukukçu olarak bizim temel temennimiz cezanın insan onuruna yaraşır şekilde infaz edilmesiydi. İntihar nereden, kimden gelirse gelsin tasvip edilebilir bir şey değil.” dedi.

Sosyal medyada ve basındaki değerlendirmelerin ailede soru işaretine neden olduğunu ifade eden Epözdemir, “Yargılama safhasında yaşanan ihmaller, kollukta, adli tıpta, yargıda, bunun üzerine bir de sosyal medyadaki, basındaki değerlendirmeler nedeniyle ailede de bir makul soru işareti uyanmıştı. Tabi biz bunun olabileceğine ihtimal vermiyoruz. Hukuken ve fiilen mümkün olmadığını söyledik. Fakat geldiğimiz nokta itibariyle aile ısrarla böyle bir talepte bulunmamızı, varsa kamera kayıtlarının celbini talep etmemizi veya başsavcılık nezaretinde izlenilmesini talep etmemizi rica etti bizden.” diye konuştu.

Böyle bir taleple gelince Silivri Başsavcılığı’na gittiğini kaydeden Epözdemir, “Hem Başsavcı hem de soruşturma savcısıyla görüştük. Kendisi zaten olağanüstü hassasiyet gösterdiklerini, 12’ye kadar incelemeye Başsavcı kendisinin de hazır olduğunu ifade etti. 6 saat tüm süreçlerin kamerayla kayıt altına alındığını, bütün bilimsel incelemelerin, DNA incelemelerinin yapıldığını, olayın bir intihar olduğunu, zaten soruşturma savcısının hükümlüyü kamuoyundan, basından tanıdığını, gider gitmez net bir şekilde o olduğunu tespit ettiğini, bunun da kamerayla kayıt altına alındığını açıkça ifade etti. 6 saat boyunca cezaevinde yapılan bütün işlemlerin kamerayla kayıt altına alındığını ifade etti.” şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili hem bir adli soruşturma hem de cezaevinde ihmal olup olmadığına dair idari soruşturmanın sürdüğünü anlatan Epözdemir, “Biz görüntü ve kayıtların bir nüshasının celbini olmazsa müvekkilerle izletilmesini, bu vesileyle kafadaki soru işaretlerinin giderilmesi gerektiğini söyledik. Başsavcı talebimizi aldı değerlendireceğini söyledi. Kısa sürede karar vereceğini ifade eti. Kararı bekliyoruz. Ama ilk bizde uyanan algı soruşturmanın tarafı olmadığımızdan, intihar eden kişi de bizim müvekkilimizin yakını olmadığından bizdeki ilk intiba görüntü ve kayıtların tarafımıza verilmeyeceine dair. Ama biz yine de başvurumuzu yaptık. Ben zaten çok olası görmüyorum. Hukuken ve fiilen mümkün görmüyordum. Bu suretle bir kere daha tescillenmiş oldu intihar eden kişinin Cem Garipoğlu olduğu. Dolayısıyla süreç bizim açımızdan nihayete ermiş gibi görünüyor.” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,