Öne Çıkanlar teknoloji meyve ağacı budama Gıda kapanış fiyatı jakaranda fidanı

Bu haber kez okundu.

Karaca'nın avukatı: Gerekçelerimizle ilgili değerlendirme yok
Özgür basına yönelik operasyon kapsamında STV Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca tutuklanarak cezaevine konmuştu. Bugün Karaca'nın tutuklanmasına yapılan itiraz reddedildi. Karaca'nın avukatı itiraz dilekçesinde belirttikleri gerekçeler konusunda bir değerlendirme yapılmadığını belirtti.

Soruşturma kapsamında Karaca, 19 Aralık'ta İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimi Bekir Altun tarafından tutuklanmıştı. Karaca'nın avukatı Fikret Duran bu karara itiraz etti. İtirazı değerlendiren 2. Sulh Ceza Hakimi Hulusi Pur, tutuklamanın uzül ve yasaya aykırı bir yönü bulunmadığı gerekçesiyle reddetti.

Duran itiraz dilekçesini verdiklerinde yaptığı açıklamada, "Usule ilişkin itiraz maddelerinde gözaltı sürecinin başından beri yaşadığımız hukuksuzlukları yazdık. Dosyanın esas bölümünde ise biliyorsunuz makul şüphe ile alınan gözaltı kararı, somut olguya dayalı kuvvetli şüphe gerekçesi ile tutuklama kararına dönüştü. Somut olgu dedikleri savcının önce sorusuna yerleştirip daha sonra itirazımız üzerine sormaktan ve müvekkile isnat etmekten vazgeçtiği ve Sayın Fethullah Gülen ile aralarında geçtiği, iki tarafın da reddettiği konuşmalardır. Sayın savcı soruları geri çekmiş, fakat sayın yargıç ya okumadığından ya da daha önceden gerekçesi hazır bir karar verilmiş olduğundan savcının soruyu geri çektiğini görmezden gelmiştir." değerlendirmesinde bulunmuştu.

İtirazlarının reddi kararının kısaca ifade edildiğini belirten Duran, sundukları gerekçelerle ilgili ise bir değerlendirme bulunmadığını kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı