Öne Çıkanlar tarım vairo badem çeşidi eğitim ığdır pamuğu mikado kayısı

Bu haber kez okundu.

Karayalçın: Demokrasiden tek adam dönemine geçilmemelidir
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Murat Karayalçın, Türkiye’de tek adam dönemini İsmet İnönü’nün bitirdiğini söyledi. Karayalçın, “Mesele tek adam yönetiminden demokrasiye geçiştir. Demokrasiden tek adam yönetimine geçilmemelidir. Bunun karşısında direnilmelidir. İsmet Paşa, namuslu insanların da en az onlar kadar cesur olmasını istemiştir. Paşam, cesuruz.” dedi.

CHP, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’yü anmak için Beşiktaş’taki Maçka Demokrasi Parkı’nda tören düzenledi. Törene, Milletvekili Mahmut Tanal, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü de katıldı. İnönü’yü anlatan İl Başkanı Murat Karayalçın, “Aramızdan ayrılışının 41. yılında burada anıyoruz. Sevgiyle, şükranla, rahmetle anıyoruz. İsmet İnönü’nün Türkiye’ye, devletimize kazandırdıklarını biliyoruz. Tek adam yönetiminden çok partili demokrasi dönemine geçişini ifade etmek istiyorum. Siyasi iklimler dünyada birbirlerini izleyerek değişirler. İsmet İnönü, sıra dışı bir devlet adamı olarak demokrasinin yaygınlaşmadığı tek adam yönetiminin egemen olduğu yıllarda kendi kararıyla Türkiye’yi tek adam yönetiminden çok partili demokratik yaşama taşımıştır.” diye konuştu.

Tek adam yönetiminin yeniden seslendirildiğini ifade eden Karayalçın, şöyle devam etti: “Kaygıların egemen olmaya başladığı bu dönemde İsmet İnönü’nün demokrasimize kazandırmış olduğu bu hizmeti anmamak olamazdı. Mesele tek adam yönetiminden demokrasiye geçiştir. Demokrasiden tek adam yönetimine geçilmemelidir. Buna izin verilmemelidir. Bunun karşısında direnilmelidir.”

İsmet İnönü’nün bir sözünü hatırlatan Karayalçın, “İsmet Paşa, o yıllarda namussuzların cesaretini görerek, cüretini görerek namuslu insanlara çağrıda bulunmuştur. Namuslu insanların da en az onlar kadar cesur olmasını istemiştir. Paşam, cesuruz.” ifadelerini kullandı.

Medyaya yönelik yapılan 14 Aralık operasyonuyla ilgili soruya da cevap veren Karayalçın, “Mazluma kimliği sorulmaz.” dedi. Karayalçın, beklenen ikinci bir operasyonla ilgili ise yorum yapmadı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi