Öne Çıkanlar karaman ziraat odası vairo badem çeşidi atatürkü saygıyla anıyoruz üretim saksıda limon yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Kobani olaylarında 5 katı da yakılan okulun öğrenci ve velileri çaresiz
Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nun 5 katı, 8 gün boyunca devam eden Kobani olayları sırasında yakıldı ve tahrip edildi. Olaylar sonrasında ise okul, tamamen kullanılamaz hale geldi. 8 gün aradan sonra bugün okula gelen öğrenci ve veliler, okulun tahrip edilmiş ve kullanılamaz durumunu görünce ne yapacaklarını bilememenin şaşkınlığını yaşadı. Okulun mevcut durumu görünce hayal kırıklığı yaşayan öğrenciler
üzüntülerini yanıp kül olmuş sınıflarını gezerek gidermeye çalıştı. Okulun yeni eğitime başlamasının sömestr tatili sonunu bulacağı düşünülüyor.

İki çocuğu Cumhuriyet İlköğretim'de okuyan anne Kürtçe feryat ederek şunları söyledi: " Biz barışı istiyoruz, biz zulüm istemiyoruz. Bizde eziliyoruz, barış, iyilik istiyoruz, biz kavga istemiyoruz. Bir taraf eziliyor bir taraf feryat ediyor. Kıyamet koparılıyor. Biz bunu istemiyoruz, sabahlara kadar kavga istemiyoruz." dedi.

4 ayrı sınıfta kızı okuyan bir başka anne ise okulla ilgili net bir bilgilerinin olmadığını ifade ederek, "Sağdan soldan duyduğumuza göre Kuruköy'e gönderilecekmiş çocuklar. Okulun tadilatının ise zaman isteyeceğini ve bu dönem mümkün olmadığı söylendi." diye konuştu.

Okula gelen öğrenciler ise Halit Okay İlköğretim Okulu'na gönderileceklerini öğrendiklerini kaydetti.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,