Öne Çıkanlar trakya eğitim tarım özel sektör teşvikleri ayçiçeği

Bu haber kez okundu.

Köylüler rüzgar türbinlerinin manzaralı yere kurulmasına karşı çıktı
Çanakkale'nin Erenköy köyündeki vatandaşlar, rüzgar türbinlerinin kurulacağı yer manzaralı olduğu için karşı çıkarak, buranın başka şekilde değerlendirilmesini istedi.

Köylüler bugün, Kovancı Enerji tarafından rüzgar enerji santralinin kurulacağı bölgede toplandı. Rüzgar türbinlerinin kurulacağı yerde inceleme yapan vatandaşlar, köylerinin yakınındaki tarım arazilerinin ve doğa manzarasının bulunduğu hakim tepeye bunun yapılmasına karşı çıktı. Erenköy Köyü Muhtarı Hakan Koça, çevreyi kirletmeyen enerjiye karşı olmadıklarını belirterek, sadece köyün en güzel ve manzaralı yerine rüzgar türbinleri kurulmasına karşı olduklarını söyledi. Muhtar Koça, "Boğaza bakan ön sırtlarda, dokuz adet devasa rüzgar türbini yapılacak. Bu türbinlerin, çok geniş rüzgar enerjisi üretim sahasındaki arka sırtlara kaydırılması çok önemli bir kayba yol açmayacaktır. Bu husus gözönüne alındığında, talebimizde mağdur etme, engelleme kastımızın bulunmadığı açıktır. Türbinler, her yüksek tepeye kurulabilir. Bu konuda özellikle yerleşim birimlerinden uzak durulmalıdır. Yapılacak türbinler, köyümüzün burnunun dibindedir. Köyümüzün hemen kenarında, köy insanının tümünün ve hattâ tüm bölge insanının hakkı olan böyle güzel bir tepenin, sadece para kazanma amacı ile kurulan bir plana tahsis edilmesine asla izin verilmemelidir. Acıdır ki köylümüzün halihazırda çok sınırlı olan bu güzel bölgedeki tarım arazileri, pervane dikilmek için bir gecede, köylünün rızası olmadan, habersizce kamulaştırılmış ve yabancı sermayenin kullanımına tahsis edilmiştir.” şeklinde konuştu. Rüzgar türbinlerinin manzaralı tepeye yapılmaması için mücadelelerine devam edeceklerini belirten köylüler, bölgede inceleme yaptıktan sonra dağıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi