Öne Çıkanlar şap aşısı Gıda üretim can erik hasadı bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Kuraklık, Afyonkarahisar'da göl kuruttu
Kuraklık nedeniyle Afyonkarahisar Değirmenayvalı beldesinde bulunan doğal göl kurudu. Kış yağışlarındaki yağış miktarının az olması sebebiyle beldedeki gölün kuruduğu bildirildi. Kuraklığın Türkiye’de vurduğu birçok noktadan birisi olan bu göl, doğal olarak oluşan göller arasında yer alıyor.

Değirmenayvalı Belediyesi de kuraklığın vurduğu gölü genişletme çalışması başlattı. Çalışmalar kapsamında göl, yabani otlardan arındırılacak. Ayrıca büyük ölçüde genişleyecek olan doğal göl, çeşitli hayvan ve bitki türüne de ev sahipliği yapacak. Belde sakinleri yaylalarında yer alan gölün bu yıla kadar hiç kurumadığını belirtti. “Hayvanlarımız buradan sulanıyordu. Ayrıca balık tutuluyordu, yüzlerce su canlısı burada yaşıyordu. Bu yıl gölümüz kuraklıkla karşı karşıya kaldı. Şimdi çeşmelerimizden bile su akmıyor. Susuzluk, hayvanlarımızı ve bizi vurdu. Kıt olanaklarla hayvanlarımıza su yetiştiriyoruz. Çeşmelerden kısmen akan sularla idare ediyoruz. İnşallah gelecek yıl yağışlar bol olur da kuraklıktan kurtuluruz.” diyerek duygularını dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,