Öne Çıkanlar çiftlik bank Üretici eğitim new york borsası Adilcevaz

Bu haber kez okundu.

Kurbanlık danayı vuran ve eziyet edenlere para cezası kesildi
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü Manisa İl Şube Müdürlüğü, Kırkağaç ilçesinde Kurban Bayramı’nda bir danayı tüfekle vuran ve eziyet eden dört kişiye, toplam 9 bin 124 TL para cezası kesti.

İl Şube Müdürü Uğur Bayil, Bakır Mahallesi’nde kurban kesimi sırasında kurbanlık hayvana yapılan eziyetle ilgili gerekli araştırmaları tamamladıklarını bildirdi. Bu çerçevede kurbanlık hayvanı ateşli silahla vuran ve kepçeyle ezerek eziyet eden H.K., E.K., M.E.D. ve M.Ç. isimli dört kişiye, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun 12. maddesinin 2. fıkrası gereği, kişi başı 2 bin 281 TL olmak üzere toplam 9 bin 124 TL idari para cezası işlemi uyguladıklarını söyledi. Bayil, bayramdan önce kurum olarak ekli afiş örnekleriyle çeşitli yerlerde bilgilendirme yapıldığını, buna rağmen bu tarz görüntülerin ortaya çıkmasının üzüntü verdiğini kaydetti. Kırkağaç’taki kurbanlık danaya yapılan eziyetle ilgili basında çıkan haberlerin vicdanları yaraladığını, kamuoyunda büyük tepkiye yol açtığını belirtti. Bundan böyle gelecek yıllarda da bu ve buna benzer görüntülerin ortaya çıkmaması için vatandaşların artık daha dikkatli olmak zorunda olduklarını dile getiren Bayil, kanun gereği hayvan haklarına saygı duyulmasını, aksinin tespit edilmesi halinde suç işleyenlere gerekli idari para cezası işlemlerinin yapılacağını kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı