Öne Çıkanlar lavanta interfresh hünnap meyvesi şiddetli yağış aa

Bu haber kez okundu.

Liselilere 'insan hakları' anlatıldı
İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası, Burç Üçgül Lisesi'nde de bir dizi etkinlikle kutlandı. Günün anlam ve önemine dair şiirler ve yazıların okunduğu etkinlik kapsamında Adana Barosu İnsan Hakları Komisyonu Başkan Vekili Avukat Ruhi Hallaçoğlu öğrencilere ‘İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni anlattı.

Adana Barosu İnsan Hakları Komisyonu Başkan Vekili Avukat Ruhi Hallaçoğlu tarafından 10. sınıf öğrencilerine seminer verildi. İnsan haklarının gelişiminin anlatıldığı seminerde, hukuk bilgisinin insana özgüven verdiğini söyleyen Ruhi Hallaçoğlu, öğrencilerin sorularını da cevapladı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programda, Bakanlar Kurulu'nun ilk olarak 6 Nisan 1949 yılında aldığı karar hakkında da bilgi veren Hallaçoğlu, Türkiye'nin kabul etmiş olduğu 'İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin ne anlama geldiği hakkında da bilgiler verdi.

İnsan haklarının korunmasının demokratik ülke olmanın temel göstergelerinden biri olduğunu ifade eden Hallaçoğlu, bu hususun Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ile güvence altına alındığını belirtti. Vatandaşlar arasında din, dil, ırk, cinsiyet gibi ayrımlar yapılmadan herkesin hak ve özgürlüklerden eşit bir şekilde faydalanmaları için ülkemizde önemli yasal düzenlemeler yapıldığına değinen Hallaçoğlu, "İnsan hakları korunması ve geliştirilmesi, ayrım yapılmaksızın herkese uygulanması çağdaş devlet olmanın temel göstergesi haline gelmiştir." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi