Öne Çıkanlar trakya eğitim tarım özel sektör teşvikleri ayçiçeği

Bu haber kez okundu.

Mahkeme tasfiye edilen okul müdürlerini görevlerine iade etti
Malatya'da görevden alınan Türk Eğitim-Sen üyesi 10 okul müdürü, Malatya İdare Mahkemesi'nde açtıkları yürütmeyi durdurma davasını kazandı.

Türk Eğitim-Sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol, mahkeme kararının okul müdürlerinin aynı yerlerine iadesini, ayrıca mülakat ve puanlamanın iptalini içerdiğini vurgulayıp bunun aksini uygulamanın kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Ekrem Şenol, yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Milli Eğitim Temel Kanunu’ndaki değişiklikle Türkiye genelinde 7 bini aşkın okul müdürünün tasfiye edildiğini belirtti. Görevden alınan sendikalarına üye 40'a yakın okul müdürünün Malatya İdare Mahkemesi'ne yürütmeyi durdurma istemiyle dava açtığını söyleyen Şenol, mahkemenin 10 davayı sonuçlandırdığını ifade etti. İdare mahkemesinin 10 okul müdürü için yürütmeyi durdurma, mülakat ve puanlamayı iptal ve göreve iade kararı verdiğini vurgulayan Şenol, "Hâkimlerin vermiş olduğu kararda okul müdürlerinin aynı yere iadesi ve ayrıca puanlandırma ile mülakatın iptaline vurgu yapılıyor. Bu nedenle herkes kendi yerine dönmelidir. Eğer aksi bir görevlendirme yapılırsa büyük bir yanlış olur ve ipler kopar. Herkes kendi yerini bilecek. Memur devletine güvenecek, devlette memurunun hakkını koruyacak.”

İLÇE VE KÖYLERDEKİ MEMUR-SEN ÜYESİ ÖĞRETMENLERİ MERKEZLERE ATANIYOR

İlçelerdeki ve köylerdeki Memur-Sen üyesi öğretmenlerin müdür yardımcısı olarak merkeze getirildiğini iddia eden Başkan Şenol, sözlerini şöyle tamamladı: “İlçe ve köylerdeki Memur-Sen üyesi öğretmenleri merkezlere atayarak, deyim yerindeyse adeta şark kurnazlığı yapıyorlar. Gerçekten büyük entrikalar dönüyor. Bunun hesabını herkes bir gün verecek. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devletidir. Hukukun önünde bugün okul müdürlükleri kararı nasıl çıktıysa ve hakları iade edildiyse bu yapılan baskılar ve zulümlerin de hesabı elbet bir gün sorulacaktır. Adalet er ya da geç tecelli edecektir.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi