Öne Çıkanlar Gıda hatay tarım fuarı abelya ağacı fidanı interfresh fuar muğlada yağmur

Bu haber kez okundu.

Manisa Valisi Bektaş su altında kalan tarım arazilerini inceledi
Manisa'nın Turgutlu Ovası'nda Gediz Nehri'nin taşması sonucu yüzlerce dönüm tarım arazisinin su altında kalması ve onlarca kümes hayvanının telef olmasının ardından bölgede yaralar sarılmaya başladı. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, taşkınlardan en çok etkilenen arazilerde incelemelerde bulundu. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Bektaş, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Mağdur olan çiftçilerle konuşarak, gerekenlerin yapılacağını söyledi.

Vali Bektaş, Gediz Nehri'nde zaman zaman taşkın meydana geldiğini ifade ederek, yağmurların devam etmesi halinde sıkıntının büyüyebileceğini vurguladı. Taşkının çaresinin belli olduğunu, nehir düzenleme işinin başladığı yerden oraya kadar ulaşması gerektiğini kaydetti. Devlet Su İşleri (DSİ)’nin önemli miktarda çalışma yaptığını aktaran Bektaş, bunların mutlaka oralara kadar gelmesi gerektiğini söyledi. Vali Bektaş, “Yoksa her yağmur yağdığında vatandaş yine sıkıntı çeker. Bu sıkıntının bir daha olmaması için çaba göstereceğiz. Çok şükür, şimdilik büyük bir zayiat görünmüyor. Umarız, bu sellerden doğabilecek sıkıntılar oluşmadan önleriz. Gediz'in düzenlenmesi için çaba göstereceğiz, DSİ'ye bu işi yaptırmaya çalışacağız. Önce buralarda kapsamlı çalışmalar yapılmalıydı. Tarım arazileri nehir yatağına kadar girmiş durumda.” dedi. Vali Bektaş'a Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, Belediye Başkanı Turgay Şirin ve AFAD İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bekir Şen eşlik etti.

Turgutlu Ovası'nda Gediz Nehri'nin taşması sonucu yüzlerce dönüm tarım arazisi su altında kalırken 22 bine yakın kümes hayvanı telef olmuştu. Bölgedeki 70'in üzerinde besi çiftliği de su baskınlarında hasar görmüştü. Çiftçiler ve hayvan yetiştiriciliği yapanlar maddi kayıp yaşarken bölgede yaralar sarılmaya başladı. AFAD ve Turgutlu Belediyesi ekiplerinin çalışmaları sürüyor. Bağlantı yolları açılarak, tarım arazilerindeki sular tahliye edilmeye çalışılıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi