Öne Çıkanlar fındık mehmet aydın yetiştiricilik kursu jakaranda fidanı hünnap fidanı

Bu haber kez okundu.

Marmarabirlik, 6 bin ton zeytin ihracatı hedefliyor
Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, geçtiğimiz yıl 5 bin 400 ton ihracat yaptıklarını, bu yılki hedeflerinin ise 6 bin ton olduğunu söyledi

    Asa, Marmarabirlik Yönetim Kurulu üyeleri ilk toplantısını Avrupa Bayileri ile Almanya’da gerçekleştirdi. Toplantıya, Danimarka, İsviçre, İngiltere, Avusturya, Hollanda, Belçika, Fransa ve Almanya’da bulunan 16 bayi temsilcisi katıldı.

    Ambalajlı zeytin satışları hakkında bilgi veren Hidamet Asa, şunları dile getirdi: “Yurtiçinde geleneksel kanalda yüzde 20, ulusal zincirlerde yüzde 46, ihracatta yüzde 44 ve genel toplamda da yüzde 31 oranında artış ile toplam 31 bin 500 ton hedefine ulaşılarak, ambalajlı zeytin satışında bir rekora imza atıldı. Geçen sene birliğimiz toplam 5 bin 400 ton ihracat gerçekleştirerek, ülkeye 25 milyon dolar döviz girdisi sağladı. Bu ihracatta tarihimizin en yüksek miktar ve tutarıdır. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda bu rakamı 30 milyon dolara çıkarmaktır. Kaldı ki, 2014 yılının ilk 5 ayında da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 17 oranında artışla 14 bin ton satış gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Birliğimizin 2014 yıl sonu hedefi ise 6 bin ton ihracattır.”

    Asa, geçen yıl ihracatta yakalanan yüzde 55 büyümeyi sürdürebilir kıldıkları halde hedeflerine ulaşacaklarını sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı