Öne Çıkanlar trakya eğitim tarım e-fidancim fakıbaba

Bu haber kez okundu.

'Marmaray'da milli servet çürüyor'
Marmaray için alınan 38 trenin çürümeye terk edildiği öne sürüldü. Servet değerindeki trenlerin dönüş yapabilecekleri altyapı olmadığı için atıl durumda bekletildiği ifade edildi.

Bugün gazetesinin haberine göre; 10 vagondan oluşan trenlerin ana istasyonlar olan Ayrılıkçeşme ve Kazlıçeşme’de dönüş yapabilecekleri altyapı olmadığı için atıl durumda bekletildiği belirlendi. 2004 yılında yapımına başlanan Halkalı ve Gebze arasında uzanan 76 kilometrelik Marmaray projesinin sadece 13 kilometrelik kısmı kullanıma açıldı.

Hizmete girdiği günden beri altyapı eksikliğiyle tartışmalara yol açan asrın projesiyle ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. Türkiye, Güney Kore'den ithal ettiği 440 vagonu 2012 yılında Türkiye'ye getirdi.

5'li ve 10'lu vagonlar olmak üzere getirilen trenlerden 12 adet 5 vagonlu tren 29 Ekim 2013 tarihinde hizmete girdi. Fakat geriye kalan 38 adet 10'lu vagon henüz uygun bir tren ray sistemi olmadığı için 3 yıldır kullanılamadı.

BOYLARI UZUN GELDİ

Boyları 244 metre olan 10'lu vagonlar Marmaray hat üzerinde dönüş manevra alanı olmadığı için şu anda Haydarpaşa Garı’nda atıl bir şekilde bekletiliyor. Trenlerin çürümeye terk edildiği kaydediliyor.

Birleşik Taşımacılar Sendikası Genel Sekreteri Hasan Bektaş, "İçinde çok hassas elektronik cihazlar olan bu trenler 3 yıldır burada. Kar, yağmur yağıyor ve zarar görüyor sonuç olarak. Projede belirlendiği gibi trenler çalışmıyor." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi