Öne Çıkanlar çiftçi manisa un ihracatı mehmet aydın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

Bu haber kez okundu.

Medya Etik Konseyi: Basını susturmaya çalışmak, ülkenin imajını zedeler
Medya Etik Konseyi Başkanı Halit Esendir, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’nın tutuklanması için harekete geçildiğine dikkat çekti. Esendir, “Umuyoruz ki böyle bir operasyon doğru olmasın. Basını susturmaya yönelik her türlü girişim, ülkemizin uluslararası imajını zedeleyecektir.” dedi.

Medya Etik Konseyi’nden Başkan Halit Esendir adına yapılan yazılı açıklamada, Ekrem Dumanlı’nın tutuklanması için sahte deliller üretildiği, sahte mektuplar ve asılsız tehditlerle yargının hareket geçmesinin sağlanmaya çalışıldığı vurgulandı. Açıklamada, “Maalesef iddialar üzerinden bir gün geçmesine rağmen hükümet yetkilileri tarafından yalanlanmamıştır.

Basını karşı yapılacak bu tarz uygulamalar, kısıtlamalar ve yasakların Türkiye’nin yönünü değiştirerek demir perde ülkelerine döndüreceği aşikardır. Basını susturmaya yönelik her türlü girişim, ülkemizin uluslararası imajını zedeleyecektir. Umuyoruz ki böyle bir operasyon doğru olmasın. Ve yine umuyoruz ki, gazetecilere yönelik keyfi gözaltı ve tutuklamalar, kanun dışı gözdağı vermeler yaşanmasın. Demokrasi, insan hakları ve evrensel değerlere aykırı hiç bir uygulama yapılmasın!” ifadelerine yer verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı