Öne Çıkanlar lavanta can erik hasadı interfresh fuar bakan yardımcısı akif özkaldı hatay tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Mehmeh Ali Şahin ve Efkan Ala, dibekte buğday dövdü
Feshane Kültür Merkezi'nde düzenlenen Karabük Günleri etkinliğinin açılışına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve İçişleri Bakanı Efkan Ala katıldı. Seksenler dizisinin oyuncularının da yer aldığı etkinlikte, Mehmet Ali Şahin, Efkan Ala ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dibekte buğday dövdü.

Karabük Günleri etkinliğinin ilki Feshane Kültür Merkezi'nde başladı. 3 gün sürecek olan etkinliğin açılışına Mehmet Ali Şahin, Efkan Ala, Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, Karabük'ün önde gelenleri ve Seksenler dizisinin oyuncuları katıldı.

Karabük Üniversitesi'nin kadınlardan oluşan mehter takımının gösterisi ile başlayan etkinlikte kürsüye çıkan Mehmet Ali Şahin, şehirlerin İstanbul'da düzenledikleri günlerin amacının, vatandaşlara kökenlerini unutturmamak olduğunu söyledi. Karabük'ün kuruluşunun demir çelik fabrikasının açılışı ile olduğunu anlatan Şahin, o günden sonra şehrin hızla geliştiğini söyledi. Şahin, Karabük'ün yüzde 60'ının orman olduğuna dikkat çekerek, hemşehrilerinden şehri zaman zaman ziyaret etmelerini ve gezmelerini istedi.

Sesksenler dizisinin yapımcısı Birol Güven de Mehmet Ali Şahin ile ilgili bir anısını anlattı. Çocuklar Duymasın dizisinde bir sahnede soba kullandıklarını, bunu gören Şahin'in kendisini aradığını söyleyen Güven, "Çok duygulanmıştı. Bunu bizimle paylaştı. Biz de bir sobadan bu kadar duygulanmışlarsa o döneme ait bir dizi çekmeliyiz dedim. Daha sonra Seksenler dizisini yaptık." dedi.

Oyuncu Tahsin Taşkın da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sesiyle programa katıldı. Erdoğan'ın sesini taklit ederek, programa katılamadığı için üzgün olduğunu, yoğun programının etkinliğe katılmasına engel teşkil ettiğini anlattı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra protokoldekiler stantları gezdi. Şahin, Ala ve Topbaş dibekte buğday dövdü. Protokoldekiler daha sonra valilik konağı olarak dizayn edilmiş eve girerek etli pilav ve yöresel yemeklerden yedi.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi