Öne Çıkanlar aa eğitim mikado kayısı ayçiçeği zararlıları ayçiçeği yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Mersin'de 350 ton kaçak et ele geçirildi
Mersin'de gerçekleştirilen operasyonda 350 ton kaçak et ele geçirildi. Olayla ilgili 11 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda 29 kişi yakalandı. Şüphelilerin yurt dışından getirilen kırmızı etleri yurt içinde piyasaya sürerek yerlerine gıda boyası ile renklendirdikleri tavuk kırıntılarını göndermeye çalıştıkları tespit edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Gümrük Muhafaza ekiplerinin yaptığı ortak çalışmada; Adana'da faaliyet gösteren bir firmanın 314 ton 480 kilo tavuk eti kırıntılarını gıda boyası ile renklendirerek kırmızı et görünümü verdiği, bunları Mersin'deki bir antrepoya depoladığı belirlendi. Çalışmalarını sürdüren ekipler Transit Ticaret Rejimi kapsamında yurt dışından getirilerek Türkiye üzerinden Suriye’ye 11 TIR'la gönderilmesi gereken 247 ton 584 kg kemiksiz sığır etinin de söz konusu antrepoda olduğu tespit etti. Kemiksiz sığır etlerinin ülkeye girişi sırasında gümrük kapısında tatbik edilen mühürlerinin bilinçli olarak gevşek bırakıldığı belirlenirken sığır etiyle tavuk kırıntılarının yer değiştirilerek Suriye’ye kemiksiz sığır etiymiş gibi gönderilmek üzere hazırlandığı, Suriye’ye gönderilmesi gereken 247 ton 584 kilo kemiksiz sığır etlerinin de kaçak olarak yurt içine sevk edildiği ortaya çıkarıldı.
Bununla birlikte Taşucu Gümrük Müdürlüğünden, Suriye'ye transit rejimi kapsamında gönderilmek üzere yola çıkan 2 TIR'daki kemiksiz sığır etinin antrepoda, aynı şekilde 49 ton 500 kilo tavuk kıymasıyla yer değiştirilerek Suriye’ye götürülmek üzere sevk edildiği, sığır etlerinin kaçak olarak yurt içine pazarlandığı belirlendi.

TIR'larda ve antrepoda yapılan aramalarda 106 ton 100 kilo yurt içine kaçak olarak sevk edilmiş kemiksiz sığır eti, 123 ton 63 kilo gıda boyası ile boyanmış tavuk kırıntısı ve kıyması ile 9 ton 180 kilo hayvansal iç yağı tespit edilerek el konuldu.

Mersin Gümrük Müdürlüğü görevlileri tarafından şehirdeki tüm antrepolarda yapılan denetimlerde ise transit rejimi kapsamında yurt dışına gönderilmek üzere gümrüklü antrepolarda bekletilen 1000 ton sığır etinin tavuk kıymasıyla yer değiştirilerek sevk edildiği tespit edildi.

Olayla bağlantısı olduğu düşünülen şüphelilerin yakalanmasına yönelik, Mersin, Adana, Hatay, Şırnak, Ankara, İzmir, Mardin, Bolu, Burdur, Çorum ve Diyarbakır’da eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda 29 şüpheli yakalandı. Bir şahsın halen ceza infaz kurumunda tutuklu olduğu tespit edilirken 8 kişinin yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı