Öne Çıkanlar meyve ağacı budama teknoloji jakaranda fidanı aa kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Merzifon TSO Başkanı Altınay: İhracat hedefimiz 1 milyar dolar
Merzifon Ticaret Odası Başkanı ve Organize Sanayii Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Altınay, "Merzifon Organize Sanayi Bölgesi olarak Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yıl dönümünde ihracat hedefimiz 1 milyar dolardır.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Amasya’da Merzifon ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren fabrikaları gezdi.

Merzifon Ticaret Odası Başkanı Fatih Altınay’ın da kendisine eşlik ettiği Kılıçdaroğlu, bir süre üretim yapan fabrikaları inceledikten sonra Merzifon Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda işadamlarıyla bir araya geldi.

Burada konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, üretmeden tüketen toplumların hiçbir zaman gelişemeyeceğini belirterek, üretilen ürünlerin de katma değerinin yüksek olması gerektiğini söyledi.

Merzifon Ticaret Odası Başkanı ve Organize Sanayii Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Altınay ise Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgiler verdi.

Organize Sanayi Bölgesi’nin, 1050 dönüm üzerine kurulduğunu ve burada toplam 34 firmanın faaliyet gösterdiğini belirten Altınay, “Yaklaşık olarak istihdam sayısı ise 3 bin 200 civarındadır. Amacımız bu sayıyı daha yukarı çıkararak memleketimizde işsizliğe bir nebzede olsa çare olmaktır." açıklamasını yaptı. 2013 yılı itibariyle 153 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini kaydeden Fatih Altınay, “2014 tahmini ise yaklaşık 200 milyon dolar olarak gerçekleşeceğine inanıyoruz. Merzifon Organize Sanayi Bölgesi olarak Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yıl dönümünde ihracat hedefimiz 1 milyar dolardır.” ifadelerini kullandı.

Alınan hedefler doğrultusunda Merzifon Organize Sanayi Bölgesi’ne Gümrük Müdürlüğü açacaklarını dile getiren Altınay, “Bu konu ile ilgili çalışmalarımızda epey mesafe aldık. Bayram tatiline müteakip Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na müracaatımızı yapacağız inşallah. 2014 yılı bitmeden bu işi de çözmüş olacağız." bilgisini verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı