Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi paulownia ağacı fidanı ahu pakdemirli karaman ziraat odası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu

Bu haber kez okundu.

Metiner'in 'Cumhuriyet artığı' sözüne avukattan suç duyurusu
AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner’in konuşmacı olarak katıldığı bir programda, kendisine ‘Cumhuriyet artığı’ diyerek hakaret ettiğini belirten avukat, suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Adalet Sarayı’na gelen avukat Ayla Yıldırım, Metiner hakkında Türkiye Cumhuriyeti'ni aşağılamak ve hakaret suçlarından şikayet etti. Adliye önünde basın açıklaması yapan Yıldırım, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Metiner’in konuşmacı olarak katıldığı bir programa kendisinin de dinleyici olarak gittiğini söyledi. Metiner’in konuşmasına başlar başlamaz cumhuriyetin bir Baas rejimi olduğunu ve miadının dolduğunu, cumhuriyet nedeniyle ülkede sonsuz acılar yaşandığını söylediğini belirtti. Bunun üzerine Metiner’e kendisinin Türkiye Cumhuriyeti’nin milletvekili olduğunu ve milletvekili maaşı aldığını ve milletvekili yeminini yaptığını hatırlattığını kaydetti. Bu tepkiden sonra kendisi ve beraberindeki arkadaşlarının salonu terk ettikleri sırada Metiner’in kendilerine yönelik ‘Cumhuriyet artıkları’ diye bağırdığını ve korumalara atılmalarını söylediğini kaydetti. Yıldırım, “Kaldı ki biz kendimiz çıktık oradan. Artık bitmiş bir şeyin ardında kalan parçalardır. Biz hiçbirimiz artık değiliz. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti halen ayaktadır, ilelebet de ayak da olacaktır. Üstelik maaşını, ekmeğini oradan yiyen, milletvekili yemini etmiş milletin vekili bir insanın bunu söylemesi abesle iştigaldir.” dedi.

AK Parti milletvekillerinin sürekli olarak kendilerini Osmanlı’nın torunları olarak gösterdiklerini ifade eden Yıldırım, “Aslında Osmanlı’nın torunları biziz. Osmanlı’yı bitirenler kimledi? Yolsuzluk yapanlar, hırsızlık yapanlar, kapitülasyonlar. Şu an da özelleştirmeler adı altında modern kapitülasyonlar uygulanmaktadır. Yolsuzluklar, hırsızlıklar vardır. AKP hükümetinin milletvekilleri destekçileri aslında Osmanlı’yı bitirenlerin ta kendisidir.” diye konuştu.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal da Yıldırım ve beraberindekilere destek verdi. ‘Cumhuriyetin artıklarısınız’ demenin cumhuriyet rejimini aşağılama, yok etme, onunla mücadele etme anlamına geldiğini söyleyen Tanal, “Toplantıya katılan kadın arkadaşlarımıza hakaret etme, hatta küfür etme anlamına da gelir. Bir milletvekili aynı zamanda kamu görevlisidir. Kamu görevlisinin bunu ifade etmesi ağırlaştırıcı sebeptir.” şeklinde konuştu.

Tanal, “Milletvekillerinin, siyasi partilerin cumhuriyetin geçmişiyle, tarihiyle, onu kötülemek, onu lekelemek, onu aşağılamak ayrıca bir suç haline getirilmiş durumdadır. Bu anlamda bunu söyleyen kişi anayasamızın 81. maddesinde ettiği yemine de aykırı hareket ederek anayasal bir suç işlemiştir. Suç duyurusuna destek için buradayız.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,