Öne Çıkanlar lavanta trakya Gıda özel sektör teşvikleri ilaç zehirlenmesi

Bu haber kez okundu.

Muğla'da şehir dönüşümü başladı
Muğla'da afet riski taşıyan yapıların yenilenmesiyle ilgili kanunun ardından şehir dönüşümü çalışmalarına başlandı. Bu kapsamda Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Milas ilçelerinden 396 başvuru yapıldığı bildirildi.

Turizm sezonun sona ermesiyle inşaat yasağının kalktığı kış döneminde, altyapı ve dönüşüm çalışmaları yoğunluk kazandı. Başvuran bina sahipleri, yıkımı kendileri yaptırıyor. Ruhsatlarını yenileyenler, bina alanının arsaya dönüşmesinin ardından yeni ruhsatla inşaata başlıyor. Belediye ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden yetkililer ise büyük ölçekli yıkımlarda hazır bulunuyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından inşaat yapım esnasında kredi desteği sağlanarak, kredinin yüzde 4'lük dilimi üstleniliyor. Bakanlık, vatandaşlara ayrıca kira yardımında da bulunuyor. Muğla için aylık 590 TL kira yardımı belirlenirken 79 vatandaşın bundan faydalandığı bildirildi. Bakanlığın ayrıca 6306 sayılı kanun kapsamında, riskli yapıların tespiti için Muğla'da üç firmaya yetki belgesi verdiği kaydedildi.

Bodrum, Marmaris ve Fethiye'deki başvuruların çoğunu turistik tesisler oluşturuyor. Bodrum'da eski bir otelin 15 bloğu, 30 bağımsız bölümü ve müştemilat, şehir dönüşümü kapsamında yıkıldı. İl genelinde dönüşüm için en çok başvuruda 192'yle Fethiye ilk sırada yer alırken Marmaris'te 83, Milas'ta 62, Bodrum'da 24, Menteşe'de 22, Datça ve Yatağan'da dört, Köyceğiz'de üç, Dalaman'da ise iki olmak üzere toplam 396 başvuru yapıldı. Bunların bin 100'ünün bağımsız bölüm, 810'nun daire ve 290'ının işyeri olduğu belirtildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi