Öne Çıkanlar hünnap fidanı teknoloji konferans çiftçi su taşkını

Bu haber kez okundu.

Muş'ta okulların yakılması 8 milyona mal oldu
IŞİD’in Kobani’ye girmesiyle başlayan olaylarda Muş'un Varto ve Bulanık ilçelerinde yakılan ve zarar verilen okulların onarım maliyetinin yaklaşık 8 milyon olduğu açıklandı. İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, "Tadilat çalışmaları gecikseydi 10 bin öğrencimiz mağdur olacaktı." dedi.

Muş’ta meydana gelen olaylarda yakılan ve zarar verilen toplam 12 okulun onarım maliyetinin yaklaşık 8 milyon olduğu belirtildi. Özellikle Varto ilçe merkezinde 2 okulun tamamen yakıldığını, 6 okulun da tahrip edildiğini belirten Muş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Bulanık ilçesinde ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bir okul ile servis aracının molotoflu saldırıda zarar gördüğünü açıkladı. Varto ilçesinde 2 okulun tamamen yakıldığını ve öğrencilerin de diğer okullarda ikili eğitime devam ettiğinin altını çizen Arslan, şunları söyledi: "Muş ilimizde bu son Kobani bahanesi ile yapılan eylemlerde Varto ilçemizde 2 okulumuz tamamen, 4 okulumuz kısmen yakılmış ve 6 okulumuzun da camları kırılmış ve çeşitli zararlar verilmiştir. Bunun yanında Bulanık ilçemizde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile bir okulumuz ve servis aracı yakılma teşebbüsünde girişilmiştir. Biz tabi bu zarar ve ziyanlar karşısında hafta sonu ufak tefek zarar ve ziyanı olan okullarımızı tadilata aldık ve tahribatları giderdik. Şu an itibarı ile tüm öğrencilerimiz okuldalar ve normal eğitim yapan ilçe merkezimizdeki öğrencilerimizi birleştirip ikili eğitime aldık. Sadece lise öğrencilerimizde bu hafta gecikme olacak ve hafta sonuna kadar tamamlayıp öğrencilerimizi de başka bir okulda eğitime alacağız."

"10 BİNE YAKIN ÖĞRENCİ MAĞDUR OLACAKTI"

Teknik elemanların yaptığı incelemeler sonucunda yakılan ve tahrip edilen okullarda yaklaşık 8 milyon lira zararın olduğunu kaydeden Arslan, okulların tamamen yakılması durumu karşında 10 bin öğrencimin mağdur olacağını söyledi. Zararın fazla olmadığı okulları hemen tadilata aldıklarını vurgulayan Arslan, "Tahminen teknik elemanların yaptığı çalışmalar sonucunda 8 milyona yakın bir zarar oldu. İçindeki tefrişatla ve iki okulumuzun tamamen yakılmasıyla bu zarar belki 10 milyona kadar çıkacaktır. Yaklaşık 10 bine yakın öğrencimiz mağdur olacaktı eğer bu okulları onarıma almasaydık. Bayram tatilinde hemen okulları tadilata aldık." dedi.

Muş’ta görev yapan öğretmenlerin tamamen görevleri başında olduğunu ve fedakarca çalışmalarından dolayı teşekkür eden Arslan, "Bütün arkadaşlarımızla beraber görevlerimizin başındayız. Zaten öğretmenlerimize yönelik herhangi bir hareket bulunmamaktadır. Bu anlamda öğretmenlerimiz fedakarca çalışmaktadırlar, bu vesileyle tüm öğretmenlerimizi kutluyorum." şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,