Öne Çıkanlar e-fidancim eğitim tarım trakya fakıbaba

Bu haber kez okundu.

Mustafa Balbay: Hükümet gençlere cop ve kelepçe vaad ediyor
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, hükümetin gençlere cop ve kelepçe vaad ettiğini söyledi.

CHP'de, 2015’te yapılacak genel seçimler öncesinde, gündemi paylaşmak üzere görevlendirilen 23 milletvekili ve parti meclisi üyesi Türkiye’nin 23 ayrı iline gönderildi. Bu kapsamda Edirne’ye gelen Mustafa Balbay, CHP Edirne İl Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenledi, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Konya’da bir lise öğrencisinin tutuklanma olayıyla ilgili bir soruyu cevaplandıran Mustafa Balbay, olayın, Türkiye’de korkunun ve muhalefet edenlere karşı operasyonların geldiği noktayı gösterdiğini söyledi. Lise öğrencisinin bu olayla hayata atılacağına dikkat çeken Balbay, şunları söyledi: “Lise öğrencisi delikanlı, artık bundan sonra derse girdiği zaman diyelim serbest bırakıldı her an polis gelebilir ve ben bir şey söylersem tutuklanabilirim duygusu o delikanlıya yerleşecek. Bir ülkede en büyük erozyon gençliğin geleceğini kendi ülkesinde aramamasıdır. Maalesef pek çok gencimiz geleceğini ülke dışında aramaya yönelmiş durumda. Şimdi 16 yaşındaki genç bu ülkeden şimdi ne bekleyebilir. Bu hükümet o gence cop ve kelepçe vaad ediyor. Bu da gerçekten bu ülkeye yapılmış en büyük kötülüktür.”

"TÜRKİYE, BASIN VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜN HAKLANMAYA DÖNÜŞTÜĞÜ ÜLKE"

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, medya kurumlarına yapılan operasyonla ilgili olarak, Türkiye’de basın ve ifade özgürlüğünün artık haklamaya dönüştüğü bir ülke haline geldiğini ifade etti. “Türkiye’de biraz hukukunu arayan, sesini yükselten herkese bir anlamda haddini bildirme günleri yaşanmaktadır.” diyen Balbay, “Türkiye’de maalesef, medya üzerinde olağanüstü baskının olduğu zaten Ankara’dan biz de görüyoruz. Bize okulda şöyle bir ders öğretirlerdi. Basın özgürlüğü insanların kendilerini ifade etmemesi için de kullanılabilir diye. Bugün ne yazık ki iktidarın tümüyle kendine ait yayın organları biraz hakkını arayanları öyle bir hedef haline getiriyorlar ki o insanlar bir daha hakkını dile getiremez oluyorlar.” dedi.

Buna karşı sadece yakınmakla ve sorunları anlatmakla kalmayacaklarını vurgulayan Balbay, “Biz iktidara geldiğimizde özgür ve temiz bir medya vaat ediyoruz. Ve kalem dokunulmazlığı vaad ediyoruz. Milletvekilinin kürsü dokunulmazlığı gibi gazetecilerin de kalem dokunulmazlığı olmalıdır. Nefret ve kişi haklarına saldırı içermediği sürece herkes düşüncelerini özgürce yazabilmelidir.” diye konuştu.

"TÜRKİYE’DE BAVULLA DAVUL ÇALA ÇALA HIRSIZLIK YAPILIYOR"

17-25 Aralık büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda ele geçirilen paraların faiziyle birlikte sahiplerine iade edilmesini değerlendiren Balbay, “Madem polis koydu o paraları, o zaman polisimize geri versinler. Polis Vakfı’na versinler. Hiç değilse polis kardeşlerimiz de o vakıf aracılığıyla birazcık kimi eksikliklerini gidersinler diyeceğim. İşin kara mizah boyutu ama polisin koymadığı bavullarla ortaya çıktı.” şeklinde konuştu.

Türkiye’de hırsızlığın bavulla artık davul çala çala yapıldığını dile getiren Balbay, açıklamasını şöyle tamamladı: “Eskiden perdeleme olurdu onların da kalktığını görüyoruz. Şimdi gerçekten bir bakanlar kurulunun yüzde 20’si böyle bir yolsuzluk tablosu ile karşı karşıya. Biz hiçbir yasa dışı yollardan delilin toplanmasından yana değiliz. Ama o delillerin o dinlemelerin de resmi izinle yapıldığı ve eldeki delillerin şu anda ilerde bir mahkeme söz konusu olduğunda tabii ki kararı mahkeme verecek. Ancak gerçekten o paraların bavulla götürülmesi artık hani dedim ya nereden buldun yasasını ortadan kaldırmışlar, şimdi yine hesap sordun niye soruşturma yaptın dönemine geçilmiş durumda.”Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi